آثار نخستین سوگواره عکس محرم به نمایش گذاشته شد

آثار نخستین سوگواره عکس محرم در نگارخانه خیابانی شهر و در فضای مجازی به انتشار گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: نخستین سوگواره عکس محرم توسط سازمان فرهنگی ورزشی بندرعباس با هدف نمایش قدمت آئین‌های عزاداری، انواع سبک‌های نوحه‌خوانی عاشورایی به نسل جوان و توجه به فرهنگ عاشورا با زبان هنر برگزار شد که ۸۴۰ اثر توسط دبیرخانه این سوگواره دریافت شد.

محمدمهدی جهانبخش تصریح کرد: موضوعات این سوگواره عکس کودک و محرم، عزاداری سنتی، سقا و سقاخانه، تعزیه، تاسوعا، نماز ظهر عاشورا، نذورات و شام غریبان بود.

وی ادامه داد: حاضرین در این سوگواره عکس از شهرهای اصفهان، قزوین، بیرجند، خمین، خلخال، بشروئیه، شوشتر، کهنوج، اهواز، رودان، میناب، هرمز و بندرعباس شرکت کرده‌اند.

جهانبخش با بیان اینکه دبیری این سوگواره عکس را مرتضی آخوندی از عکاسان فعال بندرعباسی عهده‌دار است، خاطرنشان کرد: ۳۲ اثر راه‌یافته به مرحله بعدی این سوگواره به‌صورت دو دوره در نگارخانه خیابانی شهر بندرعباس به نمایش گذاشته می‌شوند.

وی در پایان گفت: این آثار در صفحه اینستاگرام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به نشانی FvSAzeman به نمایش گذاشته‌شده‌اند و به اثری که بیشترین رأی را از نگاه مردمی بیاورد ۲ میلیون ریال اعطا می‌شود و به ۳ اثر برتر این نمایشگاه نیز با انتخاب هیئت‌داوران لوح تقدیر، تندیس و هدیه اهدا خواهد شد.

IMG_0323 IMG_0325 IMG_0328 IMG_0329 IMG_0333 IMG_0336 IMG_0338 IMG_0343 IMG_0354 IMG_0317