از طرح های ناب و قابل اجرا استقبال می کنیم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: برای گسترش فرهنگی در شهر بندرعباس از طرح هایی که کاربردی، نوآورانه، فاخر و قابل اجرا باشند حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش در نشست با اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیان کرد: این سازمان علاوه بر همکاری با نهاد های دیگر، در زمینه فعالیت های قرآنی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، آموزش همگانی، همایش ها، جشنواره ها و المپیادها، فرهنگی شهروندی، ورزش شهروندی در مناطق مختلف بندرعباس فعالیت داشته است.

وی افزود: فعالیت‌های فرهنگی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حال انجام است و از طریق فضای مجازی نیز امور فرهنگی را اجرایی کرده ایم.

جهانبخش عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهشی این سازمان در سرای محلات و فرهنگسراها هم در محلات مختلف شهر صورت گرفته و ادامه دارند.

وی ابراز کرد: برای گسترش فرهنگی در شهر بندرعباس از طرح هایی که کاربردی، نوآورانه، فاخر و قابل اجرا باشند حمایت می کنیم.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اظهار کرد: ارتقا فرهنگ در توسعه تمامی بخشهای جامعه تأثیر گذار است و باید همه مسئولین در راستای اعتلای این فرهنگ اهتمام ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام احمد عامری افزود: فعالیت‌های انجام‌شده توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در سالیان اخیر قابل تحسین است ولی جا دارد با مشارکت دیگر دستگاه‌های فرهنگی به لحاظ اینکه بودجه‌ها بهینه مصرف شود و سرعت کار بالا رود، چشم‌اندازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را در قالب یک برنامه منسجم بگنجانیم.

وی تصریح کرد: شاخص‌ترین برنامه‌های سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس این است که برنامه‌ها در دل محلات اتفاق می‌افتد و باعث نشاط اجتماعی شهروندان می‌شود که این عمل جای تقدیر دارد.

همچنین دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس در این نشست اظهار کرد: میدان جنگ اکنون تغییر کرده و دشمن در میدان فرهنگ و اقتصاد با ما در جنگ است و برای مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن باید مهندسی فرهنگی صورت گیرد.

پرویز سالاری ادامه داد: مسائل فرهنگی پاشنه آشیل ماست و اگر ارتقای فرهنگ شهروندی داشته باشیم شهروندان ناظر بر کار ما خواهند بود.

در پایان نیز رئیس حوزه هنری هرمزگان بیان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس یکی از تاثیرگذاران عرصه فرهنگی است.

انوشیروان پیشدار افزود: برای پیشبرد فعالیت های فرهنگی در جهت برگزاری برنامه ها در زمینه های فرهنگی و فعالیت های هنری خواستار همکاری حوزه هنری با این سازمان هستیم.

photo_۲۰۱۷-۱۱-۰۷_۱۱-۲۸-۳۳ (2) photo_۲۰۱۷-۱۱-۰۷_۱۱-۲۸-۳۵