ایستگاه نقاشی “تصویرگران کودک عاشورایی” دایر شد؛ مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس: جوهره فرهنگ عاشورا، غیر از خوبی، رشد و شکوفایی ارمغان دیگری نخواهد داشت

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی ایستگاه نقاشی “تصویرگران کودک عاشورایی” دایر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، معظمی گودرزی (مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس) افزود: خانواده تأثیر خود را حتی پیش از تولد کودک از طریق وراثت آغاز می‌کند، و این

ضمیری که به نام «کودک» ایجاد می‌کند، در دوره تربیت با دستان تأدیب و تشویق ورز می‌دهد و آن را به مرحله آمادگی برای پخته شدن می‌رساند، اما آنچه بیش از همه در این وضعیت کنونی اهمیت پیدا می‌کند، هماهنگی عوامل اجتماعی شدن افراد است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه در همین راستا با برگزاری برنامه های فرهنگی باید بر گسترش فرهنگ عاشورایی در جامعه و خانواده تلاش کرد افزود  برگزاری ایستگاه نقاشی تصویرگران کودک عاشورایی برهمین مبنا بوده است.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه نقاشی با موضوع عاشورا و اهل بیت (ع) ویژه کودکان دایر شده بود، خاطرنشان کرد: کودکان تصورات و برداشت‌های خود را از اهل بیت به ‌ویژه اباعبدالله حسین در را بر روی کاغذ آورده و طراحی کردند.

معظمی گودرزی با بیان اینکه با نهادینه کردن فرهنگ عاشورا در بین افراد جامعه بویژه کودکان مطمئنا در آینده متقبل هزینه های فرهنگی کمتری برای جلوگیری از انحراف جوانان خواهیم داشت، تصریح کرد: مهم ترین راهکار برای تحقق این هدف برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری است که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با برنامه ریزی های مدون تا پایان سال ۹۰ در اجرای آن ها گام خواهد برداشت.

وی اظهار کرد: آنچه فرهنگ عاشورا نام گرفته است، غیر از خوبی، رشد و شکوفایی ارمغان دیگری نخواهد داشت و آنچه به غلط بیگانگان و دشمنان از فرهنگ عاشورا برداشت کرده‌اند و به آن دامن می‌زنند و مفهوم آن را جنگ و ستیز و خونریزی می‌دانند پیام عاشورا نیست، حقیقت عاشورا همان است که امام حسین (ع) در پیام های تئوری و عملی خود به روشنی ارائه کرده‌اند. معظمی گودرزی تصریح کرد: آن حضرت به روشنی بیان کرده‌اند که ارزش‌های والایی که پیامبر اسلام (ص) کوشید تا در میان مردم نهادینه شود به مخاطره افتاده است و ما قصد داریم که نگذاریم عرف دچار فراموشی تاریخی شود و آن ارزش‌ها از بین برود و قربانی شدن تبار پیامبر بهای این باور و نیت بود.

لازم به ذکر است، ایستگاه نقاشی “تصویرگران کودک عاشورایی” روز گذشته (جمعه ۲۳ دی) در بوستان غدیر بندرعباس از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار و به تمامی شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.