مهمترین اقدامات سازمان فرهنگی برای چهارشنبه آخر سال اعلام شد

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: اقدامات مثبتی را در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال در نظر گرفته‌ایم و با چاپ بروشور، تبلیغات محیطی و دیگر اقدامات موردنیاز آموزشی در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال برای کودکان و نوجوانان برآمده‌ایم.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: والدین و مسئولان واحدهای آموزشی باید با هشدار به کودکان و نوجوانان آن‌ها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازی با آتش و مواد منفجره آگاه سازند.
وی ادامه داد: معمولاً کودکان بدی‌های آتش‌بازی را به علت خطرات آن درک کرده‌اند، به همین علت اغلب ترقه و مواد آتش‌زا را در نقاط غیرقابل دید مثل انباری، زیرزمین و یا در داخل کمد، کیف و وسایل شخصی خود مخفی می‌کنند که این امر از عوامل اصلی بروز حادثه است بنابراین باید کنترل بیشتری بر آن‌ها اعمال شود.
جهانبخش افزود: در همین راستا با همکاری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و شهرداری مرکزی بندرعباس اقداماتی را در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال انجام داده‌ایم.
وی بیان کرد: جامعه هدف ما بیشتر مدارس هستند و اقدامات مثبتی را در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال در نظر گرفته‌ایم و با چاپ بروشور، تبلیغات محیطی و دیگر اقدامات موردنیاز آموزشی در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال برای کودکان و نوجوانان برآمده‌ایم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: همچنین در راستای کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال اقدام به راه‌اندازی کمپین شمع به‌جای آتش کرده‌ایم و تقدیم گل به آتش‌نشانان از دیگر برنامه‌هایی است که در این روز انجام می‌شود.
جهانبخش گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه پیام‌های هشداری برای کودکان و نوجوانان در مدارس و محلاتی که بیشتر در معرض آسیب هستند از اقدامات مهم فرهنگی برای چهارشنبه آخر سال در نظر گرفته‌شده است.