فعالیت‌های اجتماعی در شهر بندرعباس گسترش می‌یابد

در نشستی با مسئولین اجتماعی استان هرمزگان فعالیت‌های اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: از دکتر اخلاقی مدیرکل امور اجتماعی استانداری هرمزگان بابت حمایت‌هایی که از این سازمان داشته است، تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانیم فعالیت‌های این سازمان را با هم‌افزایی بیشتر بهتر از گذشته پیش ببریم.

محمدمهدی جهانبخش افزود: فعالیت‌های اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس که به‌تازگی فعالیت‌های اجتماعی نیز به این سازمان ابلاغ‌ شده است سال‌ها است که در حال انجام است و علاوه بر فعالیت‌هایی که این سازمان داشته است باید در بحث اجتماعی محلات نیز ورود کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌ها برنامه راهبردی چهارساله بخش اجتماعی‌این سازمان را تدوین کنیم.

وی ادامه داد: مشکلات اجتماعی‌ای که در شهر وجود دارند را باید شناسایی کنیم و با هم‌افزایی این مشکلات را برطرف کنیم و از ظرفیت‌های شهروندان در این زمینه بهره بگیریم.

جهانبخش تصریح کرد: اعتقاد نداریم که تمام‌کارها را باید خود پیش ببریم و نگاه ما استفاده از ظرفیت محلات است و در انجام امور نقش راهبردی را ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام عامری ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس از ابتدای شروع فعالیتش نگاه به هم‌افزایی و استفاده از دیگر دستگاه‌های را مدنظر داشته است، خاطرنشان کرد:  دستگاه‌های دیگر ظرفیت‌هایی دارند که برای استفاده از این ظرفیت‌ها نباید مسئله مالی را در نظر بگیرند و برای فعالیت برای شهروندان در توان خود همکاری داشته باشند.

همچنین حجت‌الاسلام عامری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: وسعت دید مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس قابل‌تحسین است و اینکه به دنبال هم‌افزایی همه دستگاه‌ها برای انجام امور در شهر هستیم بسیار کار پسندیده‌ای است.

در ادامه نشست مدیرکل امور اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس یکی از بازوان توانمند در فرهنگ‌سازی در استان هرمزگان است.

منصور اخلاقی پور ابراز کرد: این ذهنیت در جامعه که کار شهرداری انجام امور خدماتی و عمرانی است باید اصلاح شود و این امر به فرهنگ‌سازی صحیح در جامعه کمک می‌کند.

وی اظهار کرد: شاخص اعتماد اجتماعی را در میان شهروندان باید به وجود آوریم و مردم این اعتماد برای انجام امور توسط شهرداری را باید داشته باشند.

اخلاقی پور اضافه کرد: سیاست اجتماعی مشخص‌شده‌ای را باید دنبال کنیم و مواردی وجود دارد که باید در شورای شهر نیز مطرح کنیم و هم‌افزایی‌های دستگاه‌ها را افزایش دهیم.

وی افزود: در نشاط اجتماعی بسیار نیاز به زمینه‌سازی داریم و می‌توانیم در این زمینه سمن‌های فعال را شناسایی و معرفی کنیم و به انجام اقدامات مشترک با این سمن‌ها بپردازیم.

 این مقام مسئول عنوان کرد: باید در این خصوص برنامه داشته باشیم و از نقطه‌ای شروع کنیم و برنامه‌های اجتماعی را پیش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم برای جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی‌های داشته باشیم می‌توانیم در ادامه راه موفق باشیم و با پیگیری می‌توانیم ناهماهنگی‌های موجود را برطرف کنیم و باید برنامه‌ریزی برای بازدید از اماکن فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تحت اختیار این سازمان به عمل‌آوریم و برای پیشبرد این فعالیت‌ها به تجهیز آن محل‌ها کمک می‌کنیم.

اخلاقی پور بیان کرد: برند سازی فرهنگی یکی از نیازهای اساسی هرمزگان است، بندرعباس شهری است که با دیگر شهرهای کشور متفاوت است و نیازمند مبلمان شهری متفاوتی است که در این خصوص باید برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

وی گفت: همه تلاشمان این است که در جهت پیشرفت شهر قدم برداریم و بتوانیم با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشیم و امور را به کمک یکدیگر پیش ببریم که با گفت‌وگو تبادل‌نظر بیشتر می‌توانیم به این امکان دست‌یابیم.

همچنین قائم‌مقام سازمان بهزیستی هرمزگان در این نشست ابراز کرد: مقوله‌های اجتماعی مختلف و معضلات اجتماعی متعددی در شهر وجود دارند و باید در جهت برطرف کردن آن‌ها پیش رویم.

غلامحسین رنجبر گفت: هم‌اکنون بهزیستی در ۴ محله از شهر بندرعباس خدمات اجتماعی ارائه می‌کند و ظرفیت گسترش این همکاری‌ها وجود دارد که می‌توانیم با هم‌افزایی این امور را گسترش دهیم.

IMG_0073 IMG_0076 IMG_0099 IMG_0125 IMG_0141 IMG_0167 IMG_0204 IMG_0243

FavoriteLoadingAdd to favorites