جشن هفته وحدت در محله ۴۰۰ دستگاه برگزار شد

از سلسله جشن های رحمته للعالمین ویژه گرامیداشت هفته وحدت توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس، جشن هفته وحدت در محله محله ۴۰۰ دستگاه بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: هفته وحدت، هفته یگانگی و به هم پیوستن دنیای اسلام است و شخصیت نبی مکرم اسلام (ص) به‌عنوان رهبر جهان اسلام و نماد هویت امت واحد اسلامی می‌تواند منشأ وحدت باشد.

محمدمهدی جهانبخش افزود: هفته وحدت در بین امت‌های اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و موجب همدلی و همبستگی مسلمانان می‌شود و این اتحاد در میان مسلمانان امری لازم و ضروری است چرا که این مهم سبب خنثی شدن ترفندهای دشمنان اسلام می‌شود و در بندرعباس این اتحاد و برادری مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس هرساله در جهت ایجاد شورونشاط شهروندان با برگزاری سلسله جشن‌های هفته وحدت در مناطق سه‌گانه شهری بندرعباس این هفته را گرامی می‌دارد.

جهانبخش اضافه کرد: با توجه به حضور مدیران شهری در این جشن‌ها، می‌توان از آن به‌عنوان پل ارتباطی بسیار مناسب در جهت حل مشکلات شهروندان یاد کرد که بدین واسطه مشکلات و مسائل شهروندان از نزدیک بررسی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بندرعباس نیز با تبریک هفته وحدت در این مراسم، بیان کرد: دشمن در گذشته به دنبال تفرقه میان اهل سنت و شیعه بود که با فرمان حضرت امام (ره) این توطئه خنثی شد و از روایت اهل سنت برای میلاد پیامبر (ص) تا روایت شیعه برای میلاد پیامبر (ص) را هفته وحدت نام گذاری کردند و مسلمانان یک هفته را به این مناسبت به جشن و سرور می پردازند.

پرویز سالاری افزود: امنیت و آرامش امروز ما رمزش وحدت است و نه تنها این وحدت در بندرعباس در میان شعیان و اهل سنت وجود دارد بلکه با حضور همه اقوام ایرانی و زندگی مسالمت آمیز آن ها در این شهر این وحدت به خوبی نمایان است.

وی تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با برگزاری سلسله جشن ها به مناسبت های مختلف در محلات توانسته شور و نشاط در محلات بالا برد و بر این مهم است که در هر محله برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فرهنگسراها و زمین های ورزشی را راه اندازی کند.

گفتنی است این جشن با نورافشانی به مناسبت هفته وحدت، اجرای موسیقی، اجرای نمایش، برگزاری مسابقات و اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان همراه بود.

IMG_5222 IMG_5225 IMG_5247 IMG_5254 IMG_5266 IMG_5277 IMG_5291 IMG_5341 IMG_5356 IMG_5398 IMG_5408 IMG_5418 IMG_5423 IMG_5199 IMG_5212

FavoriteLoadingAdd to favorites