سه‌شنبه‌های شهروندی در دبستان شهید خوشبخت برگزار شد

به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، سه‌شنبه‌های شهروندی را با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس در دبستان پسرانه شهید رضا خوشبخت برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نیازمند بسترسازی فرهنگی و اجتماعی است و همه اقشار جامعه باید در برابر این تهدیدات آگاه و هوشیار باشند.

محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: در جهت آشنایی دانش آموزان با عوارض آسیب‌های اجتماعی، این سازمان با برگزاری جشنواره فرهنگ شهروندی هر سه‌شنبه در مدارس اقدام به فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه کرده است.

وی افزود: جشنواره فرهنگ شهروندی مدارس در آذر ماه امسال با موضوع نظافت شهری، اخلاق و مهرورزی، روابط اجتماعی و خوش‌رفتاری توسط سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس به آموزش دانش آموزان می‌پردازد و مسئولین سازمان مدیریت پسماند نیز با حضور در این برنامه به آموزش‌های لازم در خصوص پسماند به دانش آموزان پرداختند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: این جشنواره همچنین به آموزش دانش آموزان در زمینه‌های ورزش شهروندی می‌پردازد که در این زمینه این سازمان ضمن آموزش ورزش‌های مختلف به دانش آموزان با اهدا بسته‌هایی شامل وسایل ورزشی و بروشورهایی حاوی پیام‌های ورزش شهروندی به آموزش دانش آموزان در زمینه‌های ورزشی نیز پرداخت.

وی گفت: فرهنگ شهروندی نظافت شهری، اخلاق و مهرورزی، روابط اجتماعی و خوش‌رفتاری از موضوعات مهم برگزاری این طرح است که این طرح در دبستان پسرانه شهید رضا خوشبخت برگزار شد.

همچنین در این برنامه رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیان کرد: آموزش از پایه می‌تواند تأثیر به سزایی در جامعه داشته باشد و برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه مدارس می‌توانند بهترین پایگاه‌ها هستند.

مجید عسکری زاده تصریح کرد: اینکه دانش آموزان مسائل مربوط به نحوه دفع زباله را بدانند و از کودکی الگوهای صحیح رفتاری در خصوص پسماند را رعایت کنند می‌تواند باعث شود شهری پاکیزه‌تر داشته باشیم و از پسماند به‌صورت کاربردی‌تر بهره‌گیری کنیم.

IMG_6006 IMG_6012 IMG_6032 IMG_6037 IMG_6127 IMG_6200 IMG_6229 IMG_6251 IMG_6270 IMG_6284 IMG_6337 IMG_6346 IMG_6378 IMG_5997IMG_6464 IMG_6520 IMG_6566