فرهنگ شهروندی را از پایه آغاز می‌کنیم

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: برای آموزش فرهنگ شهروندی، زیربنایی‌ترین کار شروع آموزش از پایه و سنین کودکی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: برای آموزش فرهنگ شهروندی، زیربنایی‌ترین کار شروع آموزش از پایه و سنین کودکی است و این موضوع در نظام‌های رشد یافته و موفق امری پذیرفته و بدیهی است.

محمدمهدی جهانبخش افزود: مسلماً آموزش‌هایی که در سنین کودکی با روش‌های صحیح و مؤثر برای این مخاطب ارائه می‌شود بهتر از سوی آن‌ها پذیرش می‌شود و در خاطره کودک ماندگار خواهد شد پس دانش آموزان راهبردی‌ترین جامعه به شمار می‌روند و برای تربیت صحیح جامعه باید به این گروه سنی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: قطعاً هر جامعه برای پیشرفت باید برای سرمایه انسانی خود برنامه‌‌های مشخص در دوره‌های مختلف زندگی داشته باشد که در این بین برای اقدامات و برنامه‌‌های زیر بنایی و طولانی مدت بهترین و منطقی‌ترین سرمایه‌گذاری، برنامه‌ریزی و  سیاست‌گذاری برای آموزش و بالندگی گروه سنی کودکان و نوجوانان، برای تبیین بستر فرهنگی و ماندگار است.

جهانبخش افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با این رویکرد در جهت تربیت کودکان و نوجوانان برای ساخت کشوری مترقی‌تر با ورود به مدارس به دنبال آموزش فرهنگ صحیح شهروندی به این گروه سنی است.

وی اظهار کرد: در جهت آشنایی دانش آموزان با موضوعات مختلف فرهنگ شهروندی، این سازمان با برگزاری جشنواره “سه‌شنبه‌های شهروندی” هر هفته در یک مدرسه اقدام به آموزش دانش آموزان در این زمینه می‌کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس عنوان کرد: همچنین این سازمان طی این جشنواره با اهدای بسته‌هایی شامل وسایل ورزشی و بروشورهایی حاوی پیام‌های ورزش شهروندی به آموزش دانش آموزان در زمینه‌های ورزشی و با برگزاری مسابقات ورزشی به ترویج امور مشارکتی و رقابتی در بین دانش آموزان می‌پردازد.

MR-Jahanbakhsh-1

FavoriteLoadingAdd to favorites