مسابقات ووشو ساحلی جام شهدای مدافع حرم برگزار شد

نخستین دوره مسابقات ووشو ساحلی (آقایان) جام شهدای مدافع حرم در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، رئیس سازمان فرهنگى، اجتماعى و ورزشى شهردارى بندرعباس اظهار کرد: اولین دوره رقابت‌هاى ساحلى ووشو جام شهداى مدافع حرم در بندرعباس برگزار شد.

محمدمهدی جهانبخش افزود: این مسابقات جمعه چهارم اسفندماه در ضلع شرقى ساحل پارک دولت بندرعباس برگزار شد.

وی تصریح کرد: این مسابقات که تنها در بخش ساندا و در ٩ وزن برگزار شد به صورت زنده از سیماى مرکز خلیج‌فارس و شبکه ورزش سیما پخش شد.

جهانبخش اضافه کرد: به دلیل جذابیت‌هاى خاص ورزش ووشو، این رشته رزمى با رایزنى‌هایى که از سوى سازمان انجام مى‌شود از سال آینده به المپیاد ساحلى افزوده خواهد شد که اگر این اتفاق صورت بگیرد با پیوستن یک ورزش رزمى به المپیاد ساحلى به جذابیت بیشتر این بازی‌ها اضافه مى‌شود.

وى با بیان اینکه این مسابقات با همکاری هیئت ووشو هرمزگان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار شد، خاطرنشان کرد: این رقابت در دو گروه سه تیمی و در ۹ وزن ۴۸-، ۵۲-، ۵۶-، ۶۰-، ۶۵-، ۷۰-، ۷۵-، ۸۰- و ۸۵- کیلوگرم برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگى، اجتماعى و ورزشى شهردارى بندرعباس افزود: تیم یامی ترابر بندرعباس در مرحله نهایی این مسابقات موفق به شکست نماینده کرمان شد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

وی با اشاره به نایب قهرمانی تیم کهنوج نماینده استان کرمان در این رقابتها، اظهار کرد: عنوان سومی این رقابت نیز از آن تیم رودان شد.

وی در پایان با بیان اینکه ووشو پتانسیل حضور در بازی‌های ساحلی را دارد، گفت: یکی از مهم‌ترین اهدافی را که از برگزاری این مسابقه در ساحل دنبال می‌کنیم معرفی این ورزش به مردم به‌عنوان یکی از رشته‌های رزمی جذاب در ساحل است که با استقبال خوب شهروندان می توانیم شاهد برگزاری آن به‌صورت کشوری باشیم.

FavoriteLoadingAdd to favorites
RSS
Instagram