طرح فرهنگ شهروندی با موضوع رانندگی و ترافیک اجرا می شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس از اجرای طرح گسترش فرهنگ شهروندی با موضوع رانندگی و ترافیک در بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: هدف از اجرای طرح فرهنگ شهروندی، افزایش آگاهی در حوزه تعامل شهروندان با یکدیگر، محیط شهری، مسئولان شهری و آشنایی با وظایفی است که به عنوان یک شهروند بر عهده داریم.

وی در خصوص اهم فعالیت‌هایی که در راستای ایجاد فرهنگ شهروندی باید صورت بگیرد، تصریح کرد: افزایش سطح آگاهی و ارتقا دانش شهروندان زمینه‌ساز رسیدن به شهری آرمانی و مطلوب است و این موضوع از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح فرهنگ شهروندی به شمار می‌رود.

جهانبخش با بیان اینکه مخاطب این طرح تمام شهروندان در رده‌های سنی مختلف هستند، افزود: فرهنگ رانندگی مانند هر مقوله مرتبط با جامعه با اهمیت است و قوانین خاص خود را دارد و رعایت فرهنگ صحیح رانندگی باعث جلوگیری از بسیاری از خطرات می شود.

وی خاطرنشان کرد: از همین رو کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری بندرعباس در ادامه طرح فرهنگ شهروندی با اکران تبلیغات محیطی و آموزش در خصوص رانندگی و ترافیک به این موضوع پرداخته است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در پایان گفت: امیدواریم طی ماه‌های آینده در این طرح افراد متخصص و مجرب با آموزش‌های لازم و کاربردی سبب فرهنگ‌سازی مناسب و ماندگار برای شهروندان شوند.