سومین کرسی تلاوت قرآن کریم در طرح نسیم همدلی ۴ برگزار شد

در سومین روز از ماه مبارک رمضان کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) واقع در شهرک توحید بندرعباس با حضور مؤمنین روزه‌دار این محله برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم برای کودکان و بزرگ‌سال، تقدیر از افراد شاخص آن محله، اجرای حفظ قرآن توسط قاریان نوجوان، اجرای سرود و مسابقه برای کودکان برگزار شد و پس از اقامه نماز جماعت در این مسجد با برپایی سفره افطاری ساده از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

شایان ذکر است رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در خصوص برگزاری مراسمات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است تا هر انسانی در آن شعله‌های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگارش سر به خاک گذارده تا در راه سعادت و رستگاری گام بردارد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان بسته بودن درهای جهنم و حبس شیطان به خاطر دوری از گناه، تهمت، دروغ، غیبت، اذیت کردن و دوری از تمام رذایل اخلاقی فرصتی است تا انسان از آن به‌خوبی استفاده کند.

جهانبخش اضافه کرد: این ماه مبارک با برکات و نعمات الهی، ذخایر درون انسان را از خزانه‌ی موهبت و الطاف بیکران الهی غنی می‌سازد و راه ایمان و تقوای الهی را به انسانیت می‌آموزد.

وی ابراز کرد: در ماه بهار قرآن طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس می‌توانند بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی باشند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به‌عنوان مقوله‌های محوری در محلات اجرای کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مساجد شهر بندرعباس را به شکل متفاوت‌تر از سال‌های قبل آغاز کرده است.

وی عنوان کرد: در این طرح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری و مشارکت مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس، شورای اجتماعی محلات و موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان کرسی‌های تلاوت قرآن کریم را در محلات مختلف بندرعباس در حال برگزاری است.

جهانبخش گفت: عزم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بر ایجاد تحول در محلات کمتر توسعه‌یافته متمرکز است و با برگزاری ویژه‌برنامه‌ها در محلات مختلف بندرعباس به دنبال ارتباط مستقیم شهروندان با مسئولین در جهت بررسی مشکلاتشان هستیم.