ویژه برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی در ماه مبارک رمضان در بندرعباس برگزار شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: در ماه مبارک رمضان امسال برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم همراه با ویژه برنامه‌های مختلف و برگزاری مسابقات شهروندی از اهم برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به شمار می رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است تا هر انسانی در آن شعله‌های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگارش سر به خاک گذارده تا در راه سعادت و رستگاری گام بردارد که امیدوارم تمام بندگان توانسته باشند از الطاف این ماه مبارک بهره کافی را برده باشند.

وی ابراز کرد: در ماه بهار قرآن طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی بودند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به‌عنوان مقوله‌های محوری در محلات اجرای کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مساجد شهر بندرعباس را به شکل متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار کرد.

جهانبخش عنوان کرد: در این طرح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری و مشارکت مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس، شورای اجتماعی محلات و موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان کرسی‌های تلاوت قرآن کریم را در محلات مختلف بندرعباس برگزار کرد.

وی افزود: علاوه بر برگزاری کرسی ها تلاوت قرآن کریم کارگاه های آموزشی کودکان، برگزاری جشنواره نون و پنیر، جشن کله‌گنجشکی‌ها، تقدیر از افراد شاخص محلات و اهدای گل در جهت گسترش فضای سبز با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و برپایی سفره افطاری ساده همراه با این کرسی ها تلاوت در محلات مختلف بندرعباس صورت گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ادامه داد: علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در محلات بندرعباس این سازمان با هدف ایجاد و شورونشاط بیشتر میان شهروندان و کارکنان شهرداری بندرعباس اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی در طول ماه مبارک رمضان کرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته ورزش شهروندی شهرداری بندرعباس که به تازگی فعالیت‌های خود را آغاز کرده است در جهت گسترش فعالیت‌های ورزشی در محلات با راه‌اندازی انجمن‌های مختلف این فعالیت‌ها را در طول ماه مبارک رمضان به شکل ویژه‌تری برگزار کرد.

جهانبخش اظهار کرد: برگزاری مسابقات بدمینتون شهروندی به‌صورت تک نفره و دو نفره، پرتاب آزاد بسکتبال شهروندی، مسابقات والیبال شهروندی ویژه آقایان و بانوان، بازی‌های رایانه‌ای آقایان و فوتسال آقایان و بانوان از جمله این فعالیت‌ها بود.

وی بیان کرد: ورزش به دلیل داشتن ویژگی شادی و نشاط، خصوصاً برای کارمندان سبب می‌شود بازدهی کارشان بالا برود که در همین راستا یازدهمین المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری بندرعباس برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: این المپیاد در رشته‌های ورزشی فوتسال (آقایان)، والیبال ساحلی (آقایان)، دارت (آقایان، بانوان)، شطرنج (آقایان، بانوان)، تنیس روی میز (آقایان، بانوان)، فوتبال دستی (آقایان)، دو میدانی (آقایان)، بازی‌های رایانه‌ای (آقایان)، شنا (آقایان، بانوان) و پرتاب آزاد بسکتبال (آقایان، بانوان) برگزار شد.