طرح گسترش فرهنگ شهروندی ادامه دارد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، گفت: اگر توسعه پایداری را می‌طلبیم باید فرهنگ‌سازی مناسب را صورت دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش در نشست با رابطین فرهنگ شهروندی سازمان‌ها و مناطق مختلف شهرداری بندرعباس، بیان کرد: اگر توسعه پایداری را می‌طلبیم باید فرهنگ‌سازی مناسب را صورت دهیم و در همه زمینه‌ها به این‌گونه امور اهمیت دهیم.

وی تصریح کرد: با کاهش هزینه‌های جمع‌آوری زباله می‌توان در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد و این هزینه‌ها را می‌توان در بخش‌های توسعه‌ای صرف کرد تا شهروندان این خدمات را از نزدیک لمس کنند.

جهانبخش ادامه داد: اتحاد و هم سویی سازمان‌ها و مناطق شهرداری بندرعباس منجر به جلوگیری از موازی کاری‌ها می‌شود و با توجه به نیازها امور را باید هم سو پیش ببریم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه تبیین برنامه ها را باید صورت دهیم، ابراز کرد: برنامه‌هایی را باید دنبال کنیم که فرهنگ صحیح در موضوعات مختلف شهروندی را شامل شود تا شهروندان این خدمات را شاهد باشند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نیز در این نشست ابراز کرد: جمع‌آوری زباله و بازیافت، حمل‌ونقل و ترافیک و حفظ اموال عمومی با ابلاغ شهردار بندرعباس مدنظر کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری بندرعباس قرارگرفته است و به دنبال راهکارهای مناسب بیشتر برای ارتقای این موضوعات در بندرعباس هستیم.

احمد پایدار افزود: با توجه به موضوعات مدنظر گرفته شده باید با تعامل و هم فکری راهکارهای مناسب جهت ارتقای فرهنگ شهروندی را ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: با هم فکری و ارائه طرح های مختلف قطعاً می توانیم فرهنگ شهروندی را در بندرعباس را با توجه به موضوعات تاکید شده ارتقا بخشیم.

همچنین مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس در ادامه این نشست اظهار کرد: آموزش مهم‌ترین دغدغه در مجموعه شهرداری بندرعباس است و این آموزش‌ها را باید گسترش دهیم تا فرهنگ شهروندی ارتقا یابد.

حامد رضوانی خاطرنشان کرد: ابزارهای آموزش زمانی که شناسایی شوند از توانایی‌ها و ظرفیت‌های سازمان‌ها و مناطق نیز به‌درستی بهره‌وری صورت می‌گیرد و با استفاده از آن‌ها می‌توان آموزش را در زمینه فرهنگ شهروندی گسترش داد.

وی اضافه کرد: در زمینه آموزش و فرهنگ شهروندی هر هزینه‌ای سرمایه‌گذاری است و نباید این دید را داشت که برای فرهنگ‌سازی هزینه‌های بالا به نفع ما نیست بلکه بهره‌وری از آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

رضوانی گفت: اگر خروجی کارها را شهروندان از نزدیک لمس کنند می‌توانند به صحیح بودن روش انجام امور اعتماد کنند و در پیش‌بری کارها قطعاً مشارکت بیشتری خواهند داشت.

دبیر کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری بندرعباس نیز در این نشست عنوان کرد: از ظرفیت‌های درون شهرداری بندرعباس و فرصت‌های موجود باید به‌درستی بهره‌وری کنیم و زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

مصطفی دبیری نژاد افزود: با شناسایی مسائل و مشکلات جمع‌آوری زباله می‌توانیم بهتر در جهت رفع این معضلات اقدام کنیم و از این طریق می‌توانیم در جهت رفع مشکلات شهری و گسترش فرهنگ شهروندی بر آییم.

وی اظهار کرد: باید با توجه به شرایط جامعه خدمات مناسب هر منطقه را ارائه کنیم و در این راستا نیاز به همکاری دیگر دستگاه‌ها نیز می‌باشد.

در این نشست همچنین رابطین فرهنگ شهروندی سازمان‌ها و مناطق مختلف شهرداری بندرعباس به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص ارتقای فرهنگ شهروندی پرداختند.

FavoriteLoadingAdd to favorites