مراسم روز تاسوعا و نماز ظهر عاشورا در بندرعباس برگزار می‌شود

مراسم صبح تاسوعا و نماز ظهر عاشورا با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: امت اسلامی هیچ‌وقت نباید ماجرای عاشورا را به‌عنوان یک درس، یک عبرت و یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد.

محمدمهدی جهانبخش افزود: زندگی و سیره زندگی امام حسین (ع) در تمام دوران زندگی همه درس است و تنها به واقعه عاشورا بسنده نمی‌شود.

وی بیان کرد: امام حسین (ع) است که به روز عاشورا جان و معنا می‌دهد؛ ایشان را تا عرش بالا می‌برد و مجاهدت‌های یاران آن امام بزرگوار است که به این روز اهمیت می‌بخشد.

جهانبخش ابراز کرد: مکتب عاشورا همه درس زندگی است و باید ایام ماه محرم را در تمام دوران بیان کرده و از دروس آن در زندگی بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بر خود می‌داند در راستای گسترش فرهنگ عاشورا از هیچ کوششی دریغ نکند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: به همین منظور مراسم روز تاسوعا از ساعت ۸ صبح در محل پارک غدیر بندرعباس و مراسم ظهر عاشورا هم‌زمان با اذان ظهر در محل چهارراه مطهری بندرعباس برگزار می‌شود و از عموم شهروندان عزادار دعوت می‌شود در این مراسم شرکت کنند.