از ظرفیت روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره‌وری می‌شود

نشست هم‌اندیشی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با روحانیون فعال در زمینه اجتماعی در محل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی در این نشست بیان کرد: برای دست‌یابی به جامعه سالم باید کار فرهنگی در اولویت باشد، زیرا برای کاهش آسیب‌های موجود در جامعه و رسیدن به نقطه مطلوب راهی به‌جز فعالیت فرهنگی مناسب نیست.

وی ادامه داد: روحانیون و مبلغان دینی با استفاده از آموزه‌های اسلامی بسیار می‌توانند در القای شادابی و نشاط به جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و معضلات فرهنگ عمومی مؤثر عمل کنند.

محسنی با تأکید بر بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت روحانیون برای اصلاح معضلات و مشکلات جامعه، افزود: برنامه‌ریزی مناسب و اجرای فعالیت‌هایی ازجمله برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌های آموزشی و برگزاری مشاوره‌های دینی با استفاده از ظرفیت روحانیون و علمای دینی راهکار مناسبی برای کاهش معضلات اجتماعی است.

وی ابراز کرد: دین اسلام دین نشاط و شادابی است و باید بسترهای لازم برای القای این شادابی به جامعه فراهم شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر بندرعباس با تشکیل یک حلقه مرکزی مشترک با روحانیون به دنبال اجرای برنامه‌های مختلف در سطح محلات هستیم.