برگزاری دوره های خلاقیت کودکان در فرهنگسرای گلستان

با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، دوره ریاضیات، خلاقیت و استعدادیابی در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: زندگی پیچیده امروزی هرلحظه در حال نوآوری و خلاقیت است و ضرورت استمرار زندگی فعال انسان برای خلق نشاط و پویایی در زندگی نوآوری و ابتکار است.

سمیه صمصام پور ابراز کرد: کودکان در سنین پایه قادر به تفکر انتزاعی همچون بزرگ‌سالان نیستند و از طریق نمایشی کردن موضوعات راهی می‌یابند تا دانسته‌های خود را به شیوه‌ای مفهوم‌تر و ملموس‌تر به کار گیرند.

وی افزود: هنگامی که کودکان ایده‌ای را به اجرا در می‌آورند، خود به تمامی جذب آن می‌شوند و به طور عملی و فعال دست به تجربه می‌زنند و در کلاس ریاضی نیز این امر صادق است زیرا کودک با قرار دادن خود به جای اشیا و ارقام و اشکال ریاضی و تجربه ملموس این‌ها به آن‌ها علاقه‌مند شده و اهمیت می‌دهد.

صمصام پور ابراز کرد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری اعضای هیئت‌علمی دانشگاه هرمزگان اقدام به برگزاری دوره‌های خلاقیت در ریاضیات و استعدادیابی کرده است.

وی تصریح کرد: در این دوره‌ها که به‌صورت روزانه با هماهنگی مدارس در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود، دانش آموزان با حضور در کارگاه‌های خلاقیت و انجام بازی‌های علمی آموزش می‌بینند.