برگزاری سلسله جشن‌های گرامیداشت نیمه شعبان در بندرعباس

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: هم‌زمان با فرارسیدن نیمه شعبان سلسله جشن‌های گرامیداشت این عید بزرگ در محلات مختلف بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و فرارسیدن میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) بیان کرد: نیمه شعبان به برکت میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) از خجسته‌ترین و پربرکت‌ترین اعیاد مسلمانان و عید خجسته‌ای است که در باور منتظران شوق دیدار موعود را تداعی می‌کند.

وی افزود: اکنون که جهان بیش از هر زمان دیگری، در انتظار یگانه منجی خود است و انسانیت، ظهور پرچمدار حکومتی فراگیر و عدالت‌گستر را به انتظار نشسته، بر ماست که در عصر غیبت، زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرتش باشیم و از پیشگاه حق‌تعالی ظهورش را طلب نماییم.

محسنی ادامه داد: برگزاری ویژه‌برنامه‌های اعیاد شعبانیه در تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌‌گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی امری بدیهی به شمار می‌رود.

وی ابراز کرد: از همین رو سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس هم‌زمان با طلیعه ماه شعبان سلسله جشن‌های گرامیداشت این ایام را با اجرای برنامه‌های مفرح در محلات مختلف بندرعباس در حال برگزاری است.

این مقام مسئول اضافه کرد: علاوه بر برگزاری دیگر جشن‌های گرامیداشت اعیاد شعبانیه، این سازمان سلسله جشن‌های میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) را در محلات مختلف بندرعباس برگزار می‌کند.

وی ابراز کرد: سلسله جشن‌های گرامیداشت اعیاد شعبانیه در محلات کوی آیت‌الله غفاری، کوی نیایش، حوزه علمیه برادران بندرعباس و جشن ویژه کارکنان شهرداری بندرعباس برگزار شده است.

محسنی تصریح کرد: همچنین هم‌زمان با فرارسیدن میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) جشن‌های گرامیداشت این عید مبارک در کوی خلیج‌فارس، محلات پشت شهر، شیر سوم و شهرک طلاییه فاز دوم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آذین‌بندی و اکران تابلوهایی با مضمون گرامیداشت این ایام در جهت گرامیداشت هرچه شایسته‌تر اعیاد شعبانیه در بندرعباس صورت گرفته است، گفت: با دیگر هیئت‌ها و مساجد نیز در برگزاری جشن‌ها در محلات و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف شهر همکاری داشته‌ایم.