کارناوال سلامت مادران در بندرعباس برگزار می‌شود

به مناسبت صدمین سال مامایی آکادمیک در ایران، کارناوال سلامت مادران در نقاط مختلف بندرعباس برپا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، با تبریک فرارسیدن روز جهانی بیان کرد: مامایی هنری است که علم را به خدمت می‌گیرد‌‌ تا عشق را در معرکۀ راز و تجلی‌گاه آفرینش به نمایش گذارد.

الیاس محسنی افزود: جامعه مامایی با نقش محوری خود در تأمین سلامت بانوان و نوزادان، اصلی‌ترین حلقه تأمین سلامت خانواده را تشکیل می‌دهند و گرامیداشت روز جهانی ماما، فرصت مغتنمی برای جلب‌توجه هر چه بیشتر شهروندان و مسئولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در ارتقا سلامت خانواده و تأمین سلامت جامعه است.

وی ادامه داد: روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت ملی و تجلیل و قدرانی از خدمات خالصانه و زحمات بی‌شائبه این قشر صبور و مخلص است.

محسنی تصریح کرد: در روز جهانی ماما سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری انجمن علمی مامایی هرمزگان، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و شرکت زیست تخمیر اقدامات مختلفی را در جهت ارتقای سلامت مادران در بندرعباس صورت می‌دهد.

وی اضافه کرد: در همین راستا طی روزهای شنبه و یکشنبه ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویزیت و مشاوره رایگان مادران در دو نوبت صبح و بعدازظهر در مناطق مختلف بندرعباس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ابراز کرد: به همین منظور کارشناسان مربوطه در نوبت صبح از ساعت ۹ الی ۱۲ در فرهنگسراهای شهدای دوراهی ایسینی، گلستان واقع در محله چاهستانی ها و برکه گرد به ویزیت رایگان مراجعین می‌پردازند.

وی گفت: همچنین در نوبت بعدازظهر نیز از ساعت ۱۷ الی ۲۰ بوستان‌های بانوان اصالت، سایانی و پارک بانوان ششصد دستگاه در بندرعباس پذیرای مادران هرمزگانی هستند.