کارناوال سلامت مادران در بندرعباس برگزار شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: به مناسبت صدمین سال مامایی آکادمیک در ایران، کارناوال سلامت مادران در نقاط مختلف بندرعباس برپا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی بیان کرد: مامایی هنری است که علم را به خدمت می‌گیرد‌‌ تا عشق را در معرکۀ راز و تجلی‌گاه آفرینش به نمایش گذارد.

وی افزود: جامعه مامایی با نقش محوری خود در تأمین سلامت بانوان و نوزادان، اصلی‌ترین حلقه تأمین سلامت خانواده را تشکیل می‌دهند و گرامیداشت روز جهانی ماما، فرصت مغتنمی برای جلب‌توجه هر چه بیشتر شهروندان و مسئولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در ارتقا سلامت خانواده و تأمین سلامت جامعه است.

محسنی ادامه داد: روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت ملی و تجلیل و قدرانی از خدمات خالصانه و زحمات بی‌شائبه این قشر صبور و مخلص است.

وی تصریح کرد: در روز جهانی ماما سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری انجمن علمی مامایی هرمزگان، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و شرکت زیست تخمیر اقدامات مختلفی را در جهت ارتقای سلامت مادران در بندرعباس صورت داد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در همین راستا طی روزهای شنبه و یکشنبه ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت‌ماه ویزیت و مشاوره رایگان مادران در دو نوبت صبح و بعدازظهر در مناطق مختلف بندرعباس برگزار شد.

وی ابراز کرد: به همین منظور کارشناسان مربوطه در نوبت صبح در فرهنگسراهای شهدای دوراهی ایسینی، گلستان واقع در محله چاهستانی ها و برکه گرد به ویزیت رایگان مراجعین پرداختند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: همچنین در نوبت بعدازظهر نیز بوستان‌های بانوان اصالت، سایانی و پارک بانوان ششصد دستگاه در بندرعباس پذیرای مادران هرمزگانی بودند.

وی در پایان گفت: این طرح بسیار مورد استقبال مادران واقع شد و به دنبال این هستیم در دیگر اوقات مختلف سال نیز با برپایی چنین کارناوال‌هایی ارتقای سلامت خانواده را در دستور کار قرار دهیم.