طرح “نسیم همدلی ۵ ” در بندرعباس کلید خورد

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در طرح نسیم همدلی ۵ ویژه‌برنامه “یک شهر، قرآن “، مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در نقاط مختلف شهر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، شهردار بندرعباس دراین‌ خصوص اظهار کرد: ماه مبارک رمضان برترین ماه سال، ماه نزول قرآن و کتب آسمانی و فرصتی فرا روی بندگان است تا توفیق پیدا کنند با روزه گرفتن، عبادت و بندگی خالصانه به درگاه خالق بی‌همتا، تقویت و رشد بعد معنوی، فضائل اخلاقی، تقوا و پرهیزگاری به شناخت و معرفت دست یابند.

عباس امینی زاده افزود: شایسته است در این ماه مبارک، با بهره‌گیری از تعالیم رحمانی قرآن کریم و سنّت و سیره اخلاقی پیامبر رحمت (ص)، همه مسلمانان روزه‌دار را به وحدت و برادری دعوت کنیم.

وی تأکید کرد: ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه حفظ، تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید.

امینی زاده عنوان کرد: با همین رویکرد در ماه مبارک رمضان امسال در پنجمین سال برگزاری طرح نسیم همدلی مسابقات قرآنی شهروندی را در مساجد شهر بندرعباس برگزار خواهیم کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس نیز ابراز کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی عنوان کرد: در ماه بهار قرآن، طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی هستند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی در مساجد شهر بندرعباس را در نظر دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، با همکاری مناطق سه‌گانه شهری، موسسه قرآنی بیت النور، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سپاه ناحیه بسیج بندرعباس، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم برای شهروندان در مساجد سطح شهر کرده است.

محسنی تصریح کرد: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه نونهالان رده سنی ۲ تا ۷ سال و مسابقات قرائت در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان برگزار می‌شود، اضافه کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه (۹ رمضان) می‌توانند با مراجعه به مساجد شهر بندرعباس اقدام به نام‌نویسی کنند و یا با شماره‌های ۰۹۱۷۵۳۱۲۵۱۸ و ۰۷۶۳۲۲۴۷۱۶۹ تماس حاصل نمایند و با مراجعه با پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sazemanfv.com از جزئیات برگزاری این مسابقات آگاهی پیدا کنند.