طرح نسیم همدلی در منطقه سه شهرداری بندرعباس برگزار شد

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در طرح نسیم همدلی ۵ ویژه‌برنامه “یک شهر، قرآن “، مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در منطقه سه شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ابراز کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی عنوان کرد: در ماه بهار قرآن، طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی هستند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی در مساجد شهر بندرعباس را در دست اجرا دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، با همکاری مناطق سه‌گانه شهری، موسسه قرآنی بیت النور، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سپاه ناحیه بسیج بندرعباس، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم برای شهروندان در مساجد سطح شهر کرده است.

محسنی تصریح کرد: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه نونهالان رده سنی ۲ تا ۷ سال و مسابقات قرائت در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سال در منطقه سه شهرداری بندرعباس برگزار شد که از حمایت‌های تمامی افرادی که در این زمینه با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس همکاری داشتند کمال تشکر را دارم.

وی عنوان کرد: این مسابقات پیش از این در مساجد منطقه یک و دو شهری نیز برگزار شده بود و اختتامیه این مسابقات با تقدیر از نفرات برتر به زودی برگزار می شود.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس نیز در این خصوص بیان کرد: ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید ‌آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.

روح الله مرادی زاده افزود: ماه رمضان با تمامی فضلیت ها و حکمت هایی که دارد نشان از صبوری، زدودن پلیدی ها و قرب الهی است و امید است برکات این ماه عظیم شامل تمامی مسلمان شود.

وی افزود: در این ماه مبارک منطقه سه شهرداری بندرعباس علاوه بر مزین کردن مسیرها و نصب بنرها در میادین اصلی و پرتردد این منطقه شهری در دیگر برنامه های فرهنگی نیز مشارکت داشته است.

مرادی زاده ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و بهره‌گیری از آیات قرآن کریم، مسابقات حفظ و قرائت قرآن هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در مساجد منطقه سه شهر بندرعباس برگزار شد.

وی اضافه کرد: این مسابقات در بخش آقایان برای رده سنی نونهالان در رشته حفظ و برای سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سال در رشته ترتیل در مسجد ابوالفضل (ع) برگزار شد.

وی گفت: این مسابقات در بخش بانوان نیز در رشته حفظ برای رده سنی نونهالان و در رشته ترتیل برای سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سال در مسجد امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد.