مرحله پایانی مسابقات قرآنی نسیم همدلی ۵ برگزار می‌شود

مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه‌برنامه “یک شهر، قرآن ” در طرح نسیم همدلی ۵ پس از برگزاری در بالغ بر یک‌صد مسجد در بندرعباس به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی افزود: در ماه بهار قرآن، طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان، نوجوانان و خانواده‌ها به مجالس و محافل قرآنی هستند و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات اجرای ویژه‌برنامه‌های قرآنی در مساجد شهر بندرعباس را اجرایی کرد.

وی تصریح کرد: این مسابقات با همکاری مناطق سه‌گانه شهری، موسسه قرآنی بیت النور، سپاه ناحیه بسیج بندرعباس، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم شهروندی در مساجد سطح شهر کرد.

محسنی تصریح کرد: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه نونهالان رده سنی ۲ تا ۷ سال و مسابقات قرائت در رده‌های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سال برگزار شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در طرح نسیم همدلی ۵ شکل متفاوتی از ویژه‌برنامه‌های قرآنی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس صورت گرفت، عنوان کرد: در این طرح با برگزاری مسابقات قرآنی از هر رده سنی شرکت‌کنندگانی را داشتیم و در دو بخش آقایان و بانوان این مسابقات در بیش از یک‌صد مسجد با حضور ۴۸۰ شرکت کننده برگزار شد.

وی اظهار کرد: مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در سه مرحله در مساجد مناطق یک، دو و سه شهری بندرعباس ویژه آقایان و بانوان برگزار شد.

محسنی گفت: مرحله نهایی این مسابقات همراه با برگزاری مراسم انس با قرآن کریم پنجشنبه ۹ خردادماه ساعت ۱۶ در مسجد امام حسین (ع) واقع در چهارراه ایثار (اتوبوسرانی) برگزار می‌شود و به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی شرجی پخش می‌شود.