مسابقات قرآنی طرح نسیم همدلی در بندرعباس به پایان رسید

مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه‌برنامه “یک شهر، قرآن”، در طرح نسیم همدلی ۵ پس از برگزاری در بالغ بر یک‌صد مسجد در بندرعباس به ایستگاه آخر رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، شهردار بندرعباس در آئین پایانی طرح نسیم همدلی در بندرعباس بیان کرد: ماه مبارک رمضان برترین ماه سال، ماه نزول قرآن و کتب آسمانی و فرصتی فرا روی بندگان است تا توفیق پیدا کنند با روزه گرفتن، عبادت و بندگی خالصانه به درگاه خالق بی‌همتا، تقویت و رشد بعد معنوی، فضائل اخلاقی، تقوا و پرهیزگاری به شناخت و معرفت دست یابند.

عباس امینی زاده افزود: شایسته است در این ماه مبارک، با بهره‌گیری از تعالیم رحمانی قرآن کریم و سنّت و سیره اخلاقی پیامبر رحمت (ص)، همه مسلمانان روزه‌دار را به وحدت و برادری دعوت کنیم.

وی تأکید کرد: ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است و این هدف در سایه حفظ، تلاوت قرآن و تدبر در آن به دست می‌آید.

امینی زاده ابراز کرد: از همکاران خود در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس تشکر می‌کنم که ویژه‌برنامه‌ی نسیم همدلی را تدارک دادند و از تمام شرکت‌کنندگان در این برنامه قرآنی که باعث رونق این موضوع بسیار ارزشمند شدند تشکر می‌کنم.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: کتاب قرآن و آیاتش درس زندگی و یادگیری موضوعات مختلف از گذشته تا حال و آینده است.

وی اضافه کرد: در این طرح علاوه بر قرائت قرآن کریم به آموزش فهم و برداشت صحیح از آیات قرآن نیز تأکید داشتیم.

امینی زاده خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم به‌عنوان یک درس عملی از قرآن استفاده کنیم چرا که تنها دانستن آن کفایت نمی‌کند و باید به آیات نورانی قرآن عمل کنیم که شهرداری بندرعباس نیز برای رسیدن به این مهم و نهادینه کردن آن اقداماتی را صورت داده است و دنبال می‌کند.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: ماه مبارک رمضان، فرصتی بسی ارزشمند است، این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب‌زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد.

الیاس محسنی افزود: محققان ادیان دیگر و افرادی که در مورد اسلام تحقیق می‌کنند به اهمیت و جایگاه ماه مبارک رمضان رسیده‌اند که این ماه، بسیار برای مسلمانان پر خیر و برکت است.

وی ادامه داد: در رفتار و کارهایمان باید قرآن را مبنا قرار دهیم و در این صورت زندگی و محیط با نشاط تری خواهیم داشت و نشاط معنوی را می‌توانیم در جامعه گسترش دهیم.

محسنی با بیان اینکه در طرح نسیم همدلی ۵ شکل متفاوتی از ویژه‌برنامه‌های قرآنی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس صورت گرفت، عنوان کرد: در این طرح با برگزاری مسابقات قرآنی از هر رده سنی شرکت‌کنندگانی را داشتیم و در دو بخش آقایان و بانوان این مسابقات در بیش از یک‌صد مسجد با حضور ۴۸۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در سه مرحله در مساجد مناطق یک، دو و سه شهری بندرعباس ویژه آقایان و بانوان برگزار شد.

وی گفت: انجام کارهای قرآنی و کشف استعدادها از دل محلات از اهداف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در برگزاری این‌گونه برنامه‌ها است.

گفتنی است در پایان این آئین از نفرات برتر مسابقات در بخش آقایان و بانوان در هر رده سنی و افرادی که در برگزاری این مسابقات همکاری داشتند با اهدای لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.