پیام تسلیت رئیس سازمان فرهنگی شهرداری بندرعباس به مناسبت سالگرد شهادت مسافران پرواز ۶۵۵

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در پیامی سالروز شهادت مسافران پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، در متن پیام الیاس محسنی آمده است:

۱۲ تیرماه هرسال یادآور حمله موشکی ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران است که اوج توحش آمریکای جنایتکار را در این واقعه به جهانیان نشان می‌دهد.

این هواپیما از مبدأ بندرعباس به مقصد دبی، در حالی بر فراز آب‌های نیلگون خلیج‌فارس مورد اصابت موشک‌های آمریکا قرار گرفت که در یک مسیر عادی مسافری در حال حرکت بود و هیچ توجیهی برای این جنایت بزرگ قابل پذیرش نیست.

آمریکای جنایتکار هیچ‌گاه دست از قانون‌شکنی‌های بین‌المللی برنداشته است و چندی پیش نیز شاهد تعرض آنان به مرزهای کشور اسلامی‌مان بودیم که موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسخی کوبنده را به آمریکایی‌ها داد.

ملت بزرگ ایران در طول ۴۰ سال گذشته با پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی، در برابر استکبار جهانی و در رأس آن‌ها آمریکا ایستاده است و چنین جنایاتی نه‌تنها خللی در اراده این ملت ایجاد نخواهد کرد، بلکه عزم مردم ایران اسلامی را برای مبارزه با استکبار افزایش خواهد داد.

امروز نیز شاهد آن بودیم که در راستای ارج نهادن شهدای این پرواز نام فرودگاه بین‌المللی بندرعباس به نام یادمان شهدای پرواز ۶۵۵ نام‌گذاری شد که از متولیان این امر کمال تشکر و قدردانی را دارم.

این‌جانب ضمن محکوم کردن این جنایت بزرگ که منجر به شهادت ۲۹۰ مسافر بی‌گناه هواپیمای جمهوری اسلامی ایران شد، سالگرد شهادت مسافران این پرواز را به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گویم.