همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در توسعه و آموزش ورزش شهروندی

با امضا تفاهم‌نامه‌ای سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس در توسعه و ترویج و آموزش شهروندی و دسترسی آسان شهروندان به ورزش‌های همگانی با هیئت ورزش‌های همگانی هرمزگان همکاری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی رئیس سازمان در این خصوص عنوان کرد: باارزش‌ترین سرمایه، سرمایه انسانی است که باید سلامت آن‌ها را پیش از هر موضوعی مدنظر قرار دهیم.

محسنی  افزود: ازاین‌رو باید توجه ویژه‌ای را به ورزش شهروندی در جهت جامعه پویا و سالم داشته باشیم و در همین راستا بوستان‌ها مناسبت‌ترین مکان برای ورزش‌های روزانه می‌باشند.

وی گفت :  توسعه و ترویج و آموزش شهروندی و دسترسی آسان شهروندان به ورزش‌های همگانی و ایجاد امکانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در محلات و برنامه ریزی برای سلامت روانی در شهر و ارتقای فرهنگ شهروندی و مهارت های فردی را از مهم ترین راه‌های پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی اظهار کردر : با امضا این تفاهم‌نامه امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری را در پیش برد ورزش همگانی در شهر بندرعباس برداریم.

در ادامه  امضای این تفاهم نامه ، کیانوش جهانبخش رئیس هیئت ورزش های همگانی استان تصریح کرد: امروزه در جوامع پیشرفته، ورزش در پیشبرد و دستیابی به اهداف موردنظر و تعریف‌شده نقش بسزایی داشته و ازآنجا که آمار و تحقیقات نشان می‌دهد به هر میزان این جوامع در بحث توسعه زیرساخت‌های ورزش به‌ویژه توسعه ورزش همگانی موفق عمل کردند از طرف مقابل به نتایج موردنظر خود مطلوب‌تر، سریع‌تر و بهتر دست‌یافته‌اند.

جهانبخش با اشاره به ماهیت فرهنگی ورزشی این سازمان گفت : آماده سازی جایگاه های مناسب جهت ایستگاه های ورزش روزانه در پارک های سطح شهر ، مشارکت در برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد فضاهای ورزشی در محلات ، برپایی همایش های ورزش همگانی در نقاط سه گانه شهری و شناسایی و معرفی مکان های مستعد ورزش همگانی در سطح شهر از مهمترین مفاد این تفاهمنامه همکاری است .