مراسم روح‌بخش دعای عرفه برگزار شد

مراسم پرفیض دعای عرفه با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با تبریک فرارسیدن روز عرفه و عید سعید قربان به شهروندان بندرعباس، اظهار کرد: روز عرفه یکی از شاخص‌ترین مناسبت‌هایی است که در فرهنگ دینی ما به‌عنوان نماد ارتباط معنوی با خداوند متعال، حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن بندگان در مقابل پروردگار شناخته‌شده است.

الیاس محسنی با اشاره به اینکه عرفه، روز معرفت، روز زدودن قلب از غبار گناه و روز خدا و خدایی شدن است، بیان کرد: در معارف اسلامی بر عبادت و نیایش و طلب مغفرت در روز عرفه بسیار سفارش شده و شب و روز آن از ایام متبرک در اسلام به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در این روز لطف و رحمت خداوند شامل همگان می‌شود، اضافه کرد: دعای عرفه فقط یک دعا نیست بلکه دستورالعملی برای زندگی است و در روایات انجام اعمال روز عرفه بسیار توصیه شده است.

محسنی افزود: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری هیئت رزمندگان اسلام هرمزگان و ستاد برگزاری نماز جمعه بندرعباس مراسم معنوی قرائت دعای پرفیض عرفه همراه با مداحی حاج حسین حقی را در مسجد جامع بندرعباس برگزار کرد.