اختتامیه کلاس های اوقات فراغت در کوی آیت ا… غفاری برگزار شد

مراسم اختتامیه کلاس های اوقات فراغت کوی آیت ا… غفاری با حضور شهردار بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، امام جماعت و مسئول کانون فرهنگی مسجد مهدیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، شهردار بندرعباس در این مراسم بیان کرد: شرکت در کلاس‌های اوقات فراغت، تحول بزرگی را برای رده های سنی مختلف ایجاد می‌کند و شناسایی استعدادهای آنان را در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی را به دنبال خواهد داشت.

عباس امینی زاده افزود: استعدادیابی، تقویت روحیه هنرجویان، نشاط بخشی، آرامش و آسایش از مهمترین اهداف برگزاری کلاس های اوقات فراغت به شمار می رود.

وی تصریح کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان عامل مهمی جهت جلوگیری از هجمه‌های فرهنگی دشمنان و آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی است.

شهردار بندرعباس گفت: امیدواریم با برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در تابستان امسال، توانسته باشیم گامی را در جهت پویایی هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان کوی آیت ا… غفاری برداشته باشیم و ثمرات آن را شاهد باشیم.

در ادامه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در این آیین ابراز کرد: در جهت پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در محلات مختلف بندرعباس با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد و شور و نشاط در این افراد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس همواره در طول سال برنامه های مختلف را اجرایی می کند.

الیاس محسنی افزود: نگاه ما در برگزاری طرح ها، برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در همه نقاط شهر از جمله نقاط کم برخوردار است.

وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس با هدف بهینه سازی اوقات فراغت خانواده ها به خصوص نوجوانان و جوانان در تابستان و ایجاد بستر مناسب جهت فعالیتهای فرهنگی هنری دوره های آموزشی مختلف را در کوی آیت ا… غفاری با همکاری اهالی این محله برگزار کرد.

محسنی عنوان کرد: امیدوارم با برگزاری کلاس‌های مطلوب فرهنگی، هنری و قرآنی توانسته باشیم جوانان و نوجوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور سازیم و گامی را در جهت موفقیت و کشف استعدادهای کودکان، نوجوانان و جوانان این محله برداشته باشیم.

همچنین حجت الاسلام اعتمادی امام جماعت مسجد مهدیه کوی آیت ا… غفاری نیز بیان کرد: باید نوع نگاه به موضوع و برنامه های اوقات فراغت تغییر کند و با برنامه ریزی های مناسب اوقات فراغت را به فرصتی مناسب و ارزشمند برای رشد و پرورش استعدادها و خلاقیت های افراد بدانیم و زمینه را برای افزایش مسئولیت پذیری و مشارکت جویی و خلاقیت آنها فراهم کنیم.

در ادامه سالاری مسئول کانون فرهنگی مسجد مهدیه افزود: برنامه ریزی های اوقات فراغت نباید تنها محدود به فصل تابستان و تعطیلات باشد بلکه باید در طول سال همواره برای آنها این دغدغه را داشته باشیم و اوقات فراغت را یک موضوع و نیاز مهم برای نوجوانان و جوانان بدانیم و برنامه ریزی ها و تصمیمات ما به یک فصل خاص محدود نشود چرا که اوقات فراغت بستر مناسبی برای رشد استعدادها و نوآوری ها و خلاقیت های فرزندان است بنابراین باید به آن به عنوان یک سرمایه و فرصت نگاه کنیم همانطور که برخی از جامعه شناسان حوزه فراغت و اوقات فراغت را به منزله یک خلاقیت می دانند پس فرصت مناسبی برای شکوفایی فردی واجتماعی و ابراز وجود و رشد فرهنگی و اجتماعی است.

گفتنی است کلاس های طرح اوقات فراغت در مسجد مهدیه کوی آیت ا… غفاری با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در رشته های قرآن، زبان انگلیسی، خیاطی، گلدوزی، خوس دوزی و شیرینی پزی از ابتدای تابستان با استقبال اهالی این محله برگزار شده بود.