نماز ظهر عاشورا در بندرعباس برگزار می‌شود

تجمع بزرگ عزاداران تاسوعای حسینی و نماز ظهر عاشورا صبح تاسوعا و ظهر عاشورا در بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: امت اسلامی هیچ‌وقت نباید ماجرای عاشورا را به‌عنوان یک درس، یک عبرت و یک پرچم هدایت از نظر دور بدارد.

الیاس محسنی افزود: زندگی و سیره زندگی امام حسین (ع) در تمام دوران زندگی همه درس است و تنها به واقعه عاشورا بسنده نمی‌شود.

وی بیان کرد: بی‌تردید آنچه از این واقعه بزرگ می‌توان درس گرفت و در واقع مهم‌ترین عامل جاودانگی حرکت عظیم سیدالشهدا (ع) به حساب می‌آید.

محسنی ادامه داد: زنده نگاه داشتن اسلام و مبانی ریشه‌ای و اعتقادی آن است که اگر نگاه نافذ امام حسین (ع) و دور اندیشی ایشان نبود چه بسا امروز با این صلابت،‌ در جهان معاصر با همه پیچیدگی‌ها و ظرایف و نکاتش،‌ از شریعت اسلام جز نامی باقی نمی‌ماند و تدبیر دشمنان در عقیم ساختن دین مبین اسلام،‌ به ثمر می‌نشست.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بر خود می‌داند در راستای گسترش فرهنگ عاشورا از هیچ کوششی دریغ نکند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با دعوت از حضور شهروندان در تجمع بزرگ عزاداران تاسوعای حسینی که به صورت مردمی در شهر بندرعباس برگزار می‌شود، گفت: مراسم ظهر عاشورا هم‌زمان با اذان ظهر با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در محل مسجد جامع بندرعباس برگزار می‌شود و از عموم شهروندان عزادار دعوت می‌شود در این مراسم شرکت کنند.