روز جهانی سالمند گرامی داشته شد

با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، روز جهانی سالمند در بندرعباس گرامی داشته شد.

به گزارش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: سالمندی بلندای زندگی هر انسان است که با کوله‌باری از تجربه‌ می‌توان به گذشته، حال و آینده نگریست.

الیاس محسنی ادامه داد: سالمندی پدیده‌ای است با جنبه‌های مختلف زیستی، روانی و اجتماعی؛ امروزه ‌با توجه به پیشرفت علم و دانش و بهبود شرایط بهداشتی،‌ درمانی، ‌اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی در بسیاری از کشورهای دنیا، سن امید به زندگی افزایش‌یافته است و این روند روبه رشد همچنان ادامه دارد.

وی افزود: آنچه مهم است،‌ تنها طولانی کردن دوران زندگی نیست بلکه باید به این نکته بسیار مهم توجه داشت که این سال‌های عمر در نهایت آرامش و با سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی سپری شود و در صورتی که چنین شرایطی به وجود نیاید پیشرفت‌های علمی برای تأمین زندگی طولانی‌تر، بی‌نتیجه و مخاطره‌آمیز خواهد بود.

محسنی ابراز کرد: پیشگیری از دوران سالمندی اجتناب‌ناپذیر است و این دوره یکی از مراحل زندگی است که می‌توان با حفظ بهداشت جسمانی و روانی از عوارض و مشکلات آن کاست و آن را به دوره‌ای فعال، مطلوب، بدون دغدغه و لذت‌بخش تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: باید تلاش خود را در جهت افزایش حضور فعالانه سالمندان در سطح شهر، همکاری و مساعدت با انجمن‌ها و مراکز مربوط به سالمندان بیش‌ازپیش صورت دهیم و همواره جهت رفع مشکلات و معضلات شهروندان ارشد شهر بندرعباس خالصانه تلاش کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه از خداوند متعال دوام عمر و صحت و سلامت و عافیت را برای همه سالمندان و شهروندان عزیز مسألت دارم، خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در جهت ارج‌گذاری مقام سالمند و گرامیداشت این روز با همکاری اداره کل بهزیستی هرمزگان اقدام به تبلیغات محیطی با این مضمون در بندرعباس کرد.