برگزاری همایش ورزشی در مدارس بندرعباس

هم‌زمان با هفته تربیت‌بدنی و ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، همایش ورزشی دانش‌آموزی را در مدارس بندرعباس برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: ورزش و تربیت‌بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه حائز اهمیت است.

الیاس محسنی افزود: ورزش وسیله‌ای برای رشد وجودی و کمال انسان و عامل همبستگی اجتماعی و انتقال فرهنگ‌ها و ارزش‌ها محسوب می‌شود و از این منظر ورزش هیچ‌گاه محدود به زمان و مکان نبوده و باید شرایطی فراهم شود تا با نهادینه شدن فرهنگ ورزش، این مهم به عنوان یک اصل و نیاز اساسی، مورد اهتمام همه خانواده‌ها و تک تک اقشار جامعه، قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ورزش آهنگ موزون سلامتی، نماد قدرت، همت، صلابت، ایستادگی و ارزش‌های والای انسانی است و بدون شک یکی از محورهای اساسی دستیابی به توسعه پایدار جوامع به حساب می‌آید.

محسنی ادامه داد: در راستای تقویت فعالیت‌های ورزشی، ایجاد روحیه همکاری و شادی و نشاط بین دانش آموزان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس همواره به دنبال گسترش نشاط اجتماعی بوده است.

وی اضافه کرد: گسترش فعالیت‌های ورزشی در میان دانش آموزان در پویایی و نشاط جامعه و ارتقای سلامت در جامعه بسیار تأثیرگذار است و در هفته تربیت‌بدنی و ورزش نیز همایش‌های ورزشی برای دانش آموزان در مدارس در نظر گرفته‌ایم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی مختلف در مدارس از جمله اقدامات این سازمان در نقاط مختلف بندرعباس در هفته تربیت‌بدنی و ورزش است.

محسنی گفت: در همین راستا همایش ورزشی دانش‌آموزی در هنرستان آینده‌سازان ناحیه دو و دبیرستان دخترانه حضرت رقیه ناحیه یک آموزش‌وپرورش بندرعباس برگزار شد.