هفته فرهنگی دوراهی ایسینی برگزار می‌شود

هفته فرهنگى دوراهى ایسینى با هدف جذب جوانان این منطقه به فعالیت‌های فرهنگى و همچنین ایجاد بستر مناسب جهت شناسایی و پرورش استعدادها در فرهنگسراى دوراهى ایسینى بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: یکی از رسالت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری در دل محلات بندرعباس بوده است و با ایجاد فرهنگسراها و ساخت بسترها در جهت شکوفایی و شناسایی استعدادها در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و فرهنگ شهروندی همواره به دنبال اقدامات تأثیرگذار بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: اجرای برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی در محله دوراهی ایسینی، برگزاری کارگاه‌های مختلف هنری، نمایش فیلم‌ها و تئاترهای فاخر استان هرمزگان طی سال‌های گذشته، تجلیل از مفاخر فرهنگی این محله و همچنین اجرای گروه‌های مختلف موسیقی از سراسر استان از جمله اهداف برگزاری هفته فرهنگی محله دوراهی ایسینی است که از اهمیت ویژه‌ای برای این سازمان برخوردار است.

محسنی تصریح کرد: هم‌زمان با برگزاری این برنامه‌ها و آیین‌ها، نیز باید با هدف بررسی راهبردهای لازم برای پیوند گذشته پرافتخار این محله به افق آینده به صورت تخصصی و پژوهشی اقداماتی صورت بگیرد که با توجه به این مسئله می‌توان امیدوار شد که محله دوراهی ایسینی در حفظ آیین‌ها و سنت و تجلیل از مفاخر فرهنگی خود موفق خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با این حال باید توجه کرد که از هر فرصتی ملزم به جذب سرمایه‌گذار هستیم و در پایان نیز هدفمان پشت سر گذاشتن این هفته با دستاوردهای مهم است؛ چرا که شهروندان بندرعباسی در گذشته نیز شاهد برگزاری چنین مراسم و برنامه‌های مشابهی بوده‌اند اما باید برگزاری این برنامه‌ها به سوی هدف‌دار و با نتیجه مثبت پیش رود.

لازم به ذکر است این هفته فرهنگی از ۹ تا ۱۴ آذر ۱۳۹۸ در فرهنگ‌سرای دوراهی ایسینی برگزار می‌شود و در حاشیه برگزاری این هفته نمایشگاه صنایع‌دستی، غذا و ساخت عروسک با مواد بازیافتی دایر است.