جشن کتاب در فرهنگ سرای گلستان برگزار شد .

جشن کتاب از سوی  سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی بندرعباس  باهمکاری اداره کتابخانه های عمومی در فرهنگ سرای گلستان محله چاهستانی های برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی بندرعباس   ، همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، جشن بزرگ کتاب با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ علیرضا مدرس، معاون سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بندرعباس ؛ امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در فرهنگ سرای گلستانه محله چاهستانی های بندرعباس برگزار شد.

علیرضا مدرس معاون سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بندرعباس  گفت : در طول تاریخ کتاب اصلی‌ترین نقش در رشد و بالندگی حیات اجتماعی بشر را داشته است و از این رو کتاب‌خوانی نیز در طول تاریخ نقش به سزایی را در فرهنگ و دانش بشری داشته است.

مدرس  اظهار کرد: به همین جهت کتاب می‌تواند در فرهنگ‌سازی صحیح شهروندی در جامعه تأثیر مثبتی را داشته باشد و فرهنگ کتاب‌خوانی نقشی کلیدی در رشد و بالندگی جامعه دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این آیین ضمن تأکید بر لزوم ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان، بیان کرد: خانواده‌ها، کتابخانه‌ها و مدارس، نقش مهمی در کتابخوان کردن مردم دارند و باید تلاش کنیم تا کتاب و کتابخوانی جایگاه بالایی در جامعه پیدا کند و ارزشی ویژه پیدا کند؛ در این راستا توسعه مراکز فرهنگی و کتابخانه ها در مناطق محروم باید در اولویت کاری قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری گفت: لازم است راهکارهای ویژه ای در راستای انس بیشتر نوجوانان و جوانان با کتاب اندیشیده شود؛ برگزاری جشن های مختلف با محوریت کتاب و نشست های کتاب خوان می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. لازم است به خاطر داشته باشیم که اقدامات این حوزه باید همراه با ابتکار، اندیشه، خلاقیت و نوگرایی باشد؛ چراکه افزایش مهارت های فردی، سواد اجتماعی، تقویت دانش عمومی و بهبود سبک زندگی کودکان با روش های خلاقانه و مبتکرانه امکان پذیر است.

وی برنامه‌ریزی در جهت تقویت فرهنگ مطالعه را امری ضروری خواند و یادآور شد: شایسته است در جهت اجرای این سیاست از ظرفیت سازمان‌های مردم ‌نهاد نیز استفاده شود.

گفتنی است، در این مراسم، فعالیت های فرهنگی متنوعی با محوریت کتاب همچون قصه‌گویی، معرفی کتاب، اجرای نمایش، اجرای سرود و مسابقات متنوع به برگزار شد و مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفت.