شادابی و نشاط حلقه مفقوده جامعه امروزی است

دیدار رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در نشست امروز صبح که بین رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان  و حجت الاسلام والمسلمین احمد عامری سیاهوی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس  صورت گرفت طرفین به بیان دیدگاهها پرداختند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان گفت : مدیریت واحد در آسیب های اجتماعی زمینه ساز  پیشرفت جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن کریمی در این هم اندیشی افزود : نقش سازمان فرهنگی و ورزشی و برنامه های این سازمان در جهت اشاعه و ترویج  فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بسیار چشمگیر است.

وی ادامه داد : اصل و اساس در دو فریضه  امر به معروف و نهی از منکر  واجب و همگانی  است که همه دستگاه های فرهنگی در گسترش آن باید تمام ظرفیت های بالقوه خود را برای تحقق و  احیای آن انجام دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با اشاره به اینکه نگاه مردم به فریضه امر به معروف ونهی از منکر چگونه تعریف شده است ؟ افزود :  این تعریف براساس دیدگاه مردم ، خدمتگذاری مسئولین در جهت رفع مشکلات مردم است .

حسن کریمی ادامه داد : مردم از مسئولین و مدیران دستگاه های اجرای اشاعه امر به معروف و جلوگیری از منکر در جامعه را خواستار هستند و این مهم محقق نمی شود مگر اینکه زمینه اشاعه از طرق آموزش های متناسب  در جامعه محقق شود .

الیاس محسنی رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس در این دیدار گفت : شادابی و نشاط حلقه مفقوده جامعه امروزی است که مردم خواستار آن هستند.

وی افزود : در دهه های گذشته با رفتارهای تحکم آمیز که در سطح جامعه وجود داشت مانع از جذب جوانان به سمت و سوی دین و باعث دین گریزی شدیم  و باید سعی کنیم از جاذبه های دینی برای جذب جوانان حداکثر بهره را ببریم.

در ادامه این دیدار رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و  ورزشی شهرداری بندرعباس گفت : با نگاهی به الگوی رفتاری پیامبر اسلام متوجه می شویم برای کار فرهنگی مناسبترین برنامه ارتباط بر اساس الگوی رفتاری است.

الیاس محسنی خاطرنشان کرد : احیا باید از خود شخص آغاز شود و برای ایجاد تغییر رفتاری  از دوره های آموزشی فراوانی بهره برد تا در جامعه احیا امر به معروف و نهی از منکر محقق شود .

حجت الاسلام والمسلمین احمد عامری سیاهوی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس گفت : هیچ حرکتی در جامعه محقق نمی شود مگر اینکه نیاز های آموزش آن محقق شود .

وی یادآور شد : در زمینه آموزش  دو مخاطب روبرو هستیم ؛ اولین مخاطب دانش آموزان و بعد مربیان و معلمان است که با آموزش به  معلمان در حوزه تخصصی می شود زمینه آموزش  دانش آموزان در جامعه را محقق ساخت .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس اضافه کرد : مقوله بعدی پای کار آوردن دستگاه های اجرای در زمینه آموزش و تامین برخی نیازها و استفاده حداکثری است .

احمد عامری سیاهوی ادامه داد : سوق دادن حرکات فرهنگی به دل محلات با مدیریت و ارائه برنامه اصولی و بر اساس تحقیقاتی در جامعه  بهترین دستاورد آموزش است .