طرح محله سبز در محله شهرک توحید بندرعباس اجرایی شد

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس از اجرایی شدن طرح محله سبز در شهرک توحید بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس، حامد رضوانی گفت:
طرح محله سبز با مشارکت بنیاد رویش و با هدف ارتقا سطح مشارکت اجتماعی دانش آموزان تحت پوشش بنیاد رویش انجام شد.

وی افزود: در این طرح مسئولیت اجتماعی را به عهده دانش آموزان گذاشته ایم که می توانند تجربه کنند و به شکلی احساس می کنند مالکین اصلی شهر خودشان هستند.

رضوانی ادامه داد: در این برنامه که منطقه و ناحیه و هم چنین سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری مشارکت داشتند، دانش آموزان این محله با کمک پاکبان ها محله را پاکسازی کردند.

رییس سازمان فرهنگی شهرداری تصریح کرد: زیرسازی دیوارها، کاشت درخت و نقاشی دیواری بر روی دیوار از برنامه های اجرایی توسط دانش آموزان این محله بوده است.

وی عنوان کرد: توزیع کتاب هایی متناسب با سنین دانش آموزان و اجرای برنامه های شاد فرهنگی از دیگر برنامه های این طرح در محله شهرک توحید بوده است.

رضوانی اضافه کرد: مشارکت در برنامه‌های آتی سازمان فرهنگی شهرداری همراه با اقدامات خلاقانه مشارکت در توسعه محلات شهر را افزایش می‌دهد؛ دانش‌آموزان می‌توانند با حفظ میراث ناملموس و انجام نقاشی‌های دیواری در توسعه محلات شهری مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح در محلات شهر مشارکت شهروندان در کاهش هزینه ها، افزایش انسجام اجتماعی،کاهش آسیبهای اجتماعی و بالابردن سطح رضایت مندی شهروندان می باشد.

رییس سازمان فرهنگی شهرداری بندرعباس گفت: در تلاشیم با اجرای طرح محله سبز، کودکان را با آموزش بر محور مسئولیت های شهروندی آشنا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: توسعه آموزش و توانمند سازی، آمادگی کودکان و نوجوانان برای پذیرش مسئولیتهای شهروندی در زندگی اجتماعی از دیگر اهداف اجرای این طرح می باشد.