دونده هرمزگانی مورد تجلیل شهردار بندرعباس قرار گرفت؛ سلطان زاده: تکریم ارزش ها توسط ورزش اقدامی گران بها بود

شهردار بندرعباس گفت: این حرکت ورزشی همراه با ارزش دونده هرمزگانی باعث شد تمامی ارزش های نظام جمهوری اسلامی نمایان شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، در نشستی شهردار بندرعباس و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس از حسین زارعی دونده هرمزگانی که مسافت ۱۳۰۰ کیلومتری بندرعباس تا مرقد امام راحل را دویده بود، تقدیر شد.

در این نشست ابتدا شهردار بندرعباس با بیان اینکه حرکات ورزشی همراه ارزش سبب ماندگاری آن در جامعه می شود، اظهار کرد: به سهم خود باید از تلاش این جوان هرمزگانی تقدیر کنم زیرا سبب افتخار آفرینی مهمی در جامعه و برافراشتن پرچم هرمزگان شد.

محمد جواد سلطان زاده با اشاره به اینکه در این حرکت دنیایی از معرفت، بزرگی و شناخت نهفته بود، تصریح کرد: تکریم ارزش ها توسط ورزش اقدامی گران بها بود که در خیلی از موقعیت ها و مکان ها فراموش می شود.

وی ادامه داد: در این حرکت رهبری امام راحل، دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، مبارزات با انحرافات، حضور پربرکت مقام معظم رهبری و مبارزه جدی با انحرافات همگی وجود داشت و در این اقدام ارزشمن تبلور مجددی داشت.

سلطان زاده با اشاره به اینکه بیعت با امام راحل و مقام معظم رهبری توسط جوان هرمزگانی افتخاری است برای مردم استان، اضافه کرد: باید به خود ببالیم که همچین جوان هایی پس از ۳۵ سال از انقلاب اسلامی همچنان وجود دارند و روز به روز بیشتر می شوند.

شهردار بندرعباس در پایان گفت: دشمن خیال بیهوده ای دارد که با تحریم ها می تواند مردم ایران را شکست داده و از پای درآورد زیرا این مردم نشان داده اند در تمامی مراحل انقلاب همواره مقاوم بوده و به ایستادگی مثال زدنی خود درس بزرگی به دشمنان خواهند داد.

در ادامه دونده هرمزگانی در خصوص این حرکت گفت: در سالی که مقام معظم رهبری به عنوان “حماسه سیاسی حماسه اقتصادی” نامیده است، بنده به نمایندگی از تمامی جوانان نسل سوم و خطه نیلگون خلیج فارس با یک حرکت ارزشی ورزشی به تمامی بیگانگان نشان دادم همواره پشتیبان مقام معظم رهبری بوده و از آرمان های انقلاب دفاع خواهیم کرد.

حسن زارعی با بیان اینکه این حرکت برای اولین بار در ایران و جهان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: تمامی ۱۳۰۰ کیلومتر طی شده را با دویدن در دو نوبت صبح و بعدازظهر به طول ۶ ساعت طی کردم.

وی با اشاره به اینکه در این حرکت دو رکورد از خود برجای گذاشته است، اضافه کرد:یک رکورد ۷۰ کیلومتر بود که از باغات تا ۲۰ کیلومتری سیرجان در مدت ۱۲ ساعت پیمودم و دیگری ۵۵ کیلومتر که از مسجد ابوالفضل تا مهریز یزد را طی کردم.

زارعی در پایان با اشاره به سختی های این حرکت گفت: تمامی سختی ها را به شوق تجدید بیعت با امام راحل و دیدار مقام معظم رهبری به جان خریدم تا نشان دهم جوان ایرانی نمی گذارد دشمن چشم به خاک این مرز و بوم داشته باشد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از سوی شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس با هدایایی از حسن زارعی تجلیل به عمل آمد.