مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس: زهد، تقوا و عفاف حضرت فاطمه(س)، همواره باید مد نظر زنان و بانوان جامعه باشد

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: جایگاه زنان به دلیل الگوگرفتن از حضرت فاطمه زهرا(س) در تربیت و تعالی جامعه اسلامی و نقش زنان جهان اسلام در طول تاریخ بسیار تأثیرگذار بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، معظمی گودرزی در یک نشست خبری ضمن گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تقدیر از روز زن اظهار کرد: زهد، تقوا و عفافی که آن حضرت در طول دوران زندگی پر برکتش داشته است، همواره باید مد نظر زنان و بانوان جامعه قرار بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید در معرفی شخصیت حضرت زهرا (س) و نقش زنان موفق در جامعه تلاش کرد تا با الگوپذیری از سیدۀ زنان عالم در زندگی موفق باشیم، تصریح کرد: خانواده ها در جامعه نقش مهم و حساسی دارند و باید ضمن نظارت بر اعمال و رفتار فرزندان خود، آنان را در مسیر معارف الهی و فراگیری قرآن و همچنان الگوپذیری از فاطمه زهرا (س) آنان را راهنمایی کنند.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه با تحقق این امر، فرزندان شایسته و صالح می توانند امور جامعه را به دست بگیرند، خاطرنشان کرد: نقش حضرت فاطمه(س) در درون خانواده زمینه‌ ساز حضور در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی جامعه بسیار حائز اهمیت است و نقش حضرت زهرا(س) با گذشت قرن‌ها هنوز به عنوان الگوی کارآمد مطرح است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس جایگاه زنان جایگاه زنان در تربیت و تعالی جامعه اسلامی و نقش زنان جهان اسلام را در طول تاریخ بسیار تأثیرگذار بیان کرد و علت آن را الگوگرفتن از حضرت فاطمه زهرا(س) دانست.

این مقام مسئول عفاف و حجاب را از دیگر موفقیت زنان جامعه اسلامی دانست و دلیل آن را پاکدامنی، جلوگیری از انحراف و آلوده‌شدن زنان برشمرد.

معظمی گودرزی همچنین با گرامیداشت میلاد بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، اظهار کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی با رهبری‌های مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) و جانفشانی ملت بزرگ ایران به بار نشست تا بار دیگر نشان دهد این مردم هرگز زیر بار ظلم و ستم نخواهند رفت.

این مقام مسئول افزود: امام خمینی(ره) نمونه بارز کسانی است که تنها خدا را در عالم هستی موثر می‌داند و با آرامش و اطمینان قلبی و با تکیه به قدرت لایزال الهی به مبارزه علیه جنایات طاغوت پرداخت و با همان آرامش و قوت قلب دوران هجر را تحمل کرد و در شرایط نامناسب و ترس و دلهره سال ۵۷ به کشور آمد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشور را اداره کرد ‌

معظمی گودرزی خاطرنشان کرد: آرزوی همه ما ادامه راه امام(ره)،‌ شهدا و دستاوردهای انقلاب و حرکت به سوی توسعه و پیشرفت است.

وی تبعیض و نابرابری و زیرپاگذاشتن شأن و کرامت انسانی،‌ فساد و رانت‌خواری و وابستگی به بیگانگان، ‌تمرکز امکانات در مرکز و عدم توجه به محرومان حاشیه‌ها و ‌فاصله بین مردم و مسئولان را از دلایل انقلاب اسلامی عنوان کرد و حضور مسئولان در بین مردم و بررسی مشکلات آنها را از عمده برکات این انقلاب برشمرد.

این مقام مسئول با توجه  به شعار سال افزود: مقام معظم رهبری فرهنگ را مهمتر از اقتصاد و به مثابه هوا دانسته اند و ما باید تلاش کنیم تا با فعالیتهای فرهنگی هوای تازه و سالم را در جامعه بوجود آوریم.mis-godarzi1