مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس : امام خمینی(ره)، منادی اسلام زنده است

2-3             b

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس بمناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت : امام خمینی (ره) با بینش وسیع خود، منادی اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل است و پیروزی انقلاب اسلامی مهم ترین حاصل سال ها تلاش فکری و جهادی ایشان در عرصه احیای دین و اصلاح جامعه بود که از نظر عمق و گستردگی و آثار با هیچ کدام از نهضت های صدساله اخیر قابل مقایسه نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، معظمی گودرزی در ادامه اظهار داشت : تفکر و اندیشه های الهی و اسلامی بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی همچنان نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای بسیاری ازمردم جهان الهام بخش است.

وی به تشریح ویژگی های شخصیت سیاسی و اجتماعی رهبر کبیر انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: امام خمینی (ره) به لحاظ شخصیتی، انسانی وارسته، سیاستمداری قابل و مؤثر و عارف بود که از روح لطیف و شاعرانه ای نیز برخوردار بود.

وی با اشاره به ابعاد گسترده انقلاب امام خمینی(ره) در جهان خاطر نشان کرد: انقلاب امام (ره) تنها محدود به ایران و حتی مسلمانان نیست بلکه همواره شعار اصلی امام راحل دفاع از مستضعفان و آزادی‏خواهان جهان بوده است.

گودرزی ، نهضت امام خمینی(ره) را یک نهضت فرهنگی دانست و ادامه داد: این نهضت فرهنگی در درون خود با اهداف بلندی عجین بود که یکی از آن‌ها رسیدن به اقتصاد سالم و پویا برای ملتی بود که خواهان عدالت اجتماعی و امنیت اقتصادی است. ملتی که انتظار دارد، هنگامی که کشورش از نظر برخورداری از سرمایه‌های متنوع الهی در شمار کشورهای انگشت شمار دنیا قرار دارد؛ برای کشورهای دیگر الگوی اقتصاد و پیشرفت باشد.

وی در خاتمه تصریح داشت : حضرت امام(ره)، سخت معتقد به وحدت امت اسلام در مقابل استعمارگران و دشمنان اسلام بود بطوریکه دعوت به یگانگی و همدلی، بخش مهمی از پیام ها و سخنرانی های آن امام فرزانه بود.