مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس: امید به ظهور امام عصر (عج) ایجاد جاذبه مى‏کند

معظمی گودرزی ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) گفت: منتظران واقعی کسانی هستند که جامعه را برای حضور ایشان آماده سازند و جامعه منتظر ، جامعه ای است که همیشه در حال تلاش و کوشش و خودسازی است .

 وی در ادامه اظهار داشت : ظهور و قیام حضرت مهدى صلوات الله علیه یک جریان منطقه‏اى و قومى نیست، بلکه یک مسأله جهانى و همگانى است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی در خصوص منافع وجودی امام عصر(ع) در عصر غیبت تصریح داشت :اصولاً هر جامعه ‏ای برای خود تشکیلات و سازمانی دارد که برای بقا و ادامه کار سازمان‌ها و به منظور تعقیب هدف، وجود رهبری لازم است. هرگاه این رهبر در دل اجتماع باشد، وجود و مداخله‏اش در رهبری و گردش تشکیلات و سازمان‌ها لازم و ضروری خواهد بود، ولی هرگاه که رهبر به عللی محبوس، یا تبعید و دور افتاده، یا مریض و بیمار باشد، وجود او برای پیگیری امور اجتماع و افراد، کافی خواهد بود؛ زیرا باز مردم به امید آن رهبر، دست به دست هم داده، کارها را ادامه می‏ دهند.

به گفته وی ، منتظران حقیقى، پیوسته تصویر ظهور را در برابر دیدگان دارند و از دل و جان آن را مى‏جویند و براى تحقق آن مى‏کوشند.

گودرزی با بیان اینکه امید به ظهور ایجاد جاذبه مى‏کندافزود : این امید انسان را به راه مى‏اندازد و به سوى خود مى‏کشاند. جوهره این امیدوارى همان خوش‏بینى نسبت به آینده بشریت است و پشتوانه آن نوید حتمى و مژده قطعى خدا به پیروزى مستضعفان و فرمانروایى صالحان و نیک‏فرجامى پرهیزکاران.

وی در پایان خاطرنشان ساخت : انتظار امام زمان بدون محبت و علاقه به او کارى از پیش نخواهد برد؛ زیرا که حماسه‏ها همواره در فضاى شور و احساس زاده و پرورده مى‏شوند، کافى نیست که نسبت به حضرتش تنها پذیرش ذهن و پسند فکرى داشته باشیم، کشش روحى و پیوند قلبى در اینجا به کار مى‏آید. اگر در روزگار دشوار غیبت بر فراز آسمان بلند انتظار، گهگاه شاهد درخشش ستارگان بوده‏ایم، ناشى از عواطف پاک آن کواکب به خورشید نهان در ابر بوده است.