با قرائت زیارت عاشورا و مداحی؛دومین همایش پیاده روی محله در بندرعباس برگزار شد

IMG_4647

دومین همایش پیاده روی محله در بندرعباس با حضور گسترده مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، با حضور گسترده مردم بندرعباس دومین همایش پیاده روی محله از زمین ورزشی دوراهی ایسنی تا پنجه علی برگزار شد.

در این همایش مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری همایش‌های پیاده‌روی در این استان ایجاد روحیه شادی و وحدت و ترویج فرهنگ ورزش‌های عمومی و همگانی در جامعه است.

محمد مهدی جهانبخش با بیان اینکه که تبلیغ و ترویج ورزش سلامت عمومی جامعه را به همراه دارد، افزود: در همین راستا بنا به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر توسعه ورزش شهروندی و نهادینه کردن فرهنگ ورزش در بین خانواده‌ها همایش پیاده روی خانوادگی را تا پایان سال در سطح تمامی محلات برگزار می کنیم.

وی با اشاره به همزمانی برگزاری این همایش در ماه محرم اظهار کرد: انسان باید در راستای انجام تعالیم و دستورات والای دینی کوشا باشد. دین داری ، ایمان و عشق به اهل بیت، کشور را از بلاهای طبیعی و خصومت دشمنان محفوظ نگاه می دارد .

IMG_4654

جهانبخش با بیان این فرهنگ حسینی و عاشورا بزرگترین الگوی اخلاقی برای ورزشکاران است، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) با صبر و ایثاری ارزنده در برابر دشمنان قرار گرفت و همه مشکلاتی که برای امام به وجود آوردند به خاطر اسلام و فریضه امر به معروف بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید روح و فرهنگ عاشورا در ورزش نهادینه شود تا بتوانیم در کنار ورزش اخلاق را زنده نگاه داریم.

جهانبخش در پایان گفت: امیدواریم از این دست همایش ها در طول ماه محرم و صفر بتوانیم هر چه بیشتر برگزار کرده تا بتوانیم ورزش و سلامت را سطح شهروندان فهرنگسازی کنیم.

در پایان این همایش که همراه با سینه زنی، قرائت زیارت عاشورا و مداحی و سینه زنی همراه بود، به قید قرعه به برندگان جوایز نقدی اهدا شد.

IMG_4656

IMG_4668