با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس همایش بزرگ پیاده روی خانواده برگزار شد.

IMG_9834

همایش بزرگ پیاده روی خانواده صبح روز جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ با حضور شهروندان بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، همایش بزرگ پیاده روی همگانی و خانوادهکه به صورت مستقیم از شبکه سوم سیما پخش شد، از پشت استانداری سابق تا بوستان غدیر در حاشیه بلوار ساحلی  برگزار شد.

این مراسم که با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، شهردار ، مشاور وزیر ورزش و جوانان و سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی و مدیران استانی همراه بود با استقبال گسترده شهروندان برگزار شد .

استاندار هرمزگان با تقدیر و تشکر از فعالیت های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در برگزاری  همایش پیاده روی خانواده بندرعباس که به طور زنده از شبکه سوم سیما پخش می شد اظهار داشت: از کلیه مسئولین استانی تقاضا دارم همگام و همراه با شهروندان در جهت ترویج ورزش همگانی تلاش کنند.

وی اضافه کرد: جامعه به ورزش در تمامی رشته ها نیاز دارد اما ورزش همگانی از اهمیتی بیشتری برخوردار است چرا که نشاط و شادابی را به جامعه تزریق می کند.استاندار هرمزگان ملت ایران را ملتی زنده و با نشاط عنوان کرد و بیان داشت: برنامه های دولت تدبیر و امید همگی با رویکرد تامین بیشتر امنیت و آرامش برای ملت سرافراز ایران اسلامی است.

در ادامه این همایش عباس امینی زاده شهردار بندرعباس گفت : ارتقاء سطح سلامت و نشاط اجتماعی با بهره گیری از ورزش همگانی ، چشم اندازی است که شهرداری بندرعباس با همکاری ارگان ها و نهادها مختلف استانی برای بخش ورزش و سلامتی شهروندان عزیز ترسیم کرده است .

امینی زاده افزود: باید فرهنگ ورزش کردن در جامعه نهادینه شود تا اصل توسعه ورزش همگانی با جدیت بیشتری دنبال شود که در این زمینه نقش شهرداری تاثیر گذار است، زیرا می توانند در نهادینه کردن فرهنگ ورزش کردن و معرفی آن به جامعه نقش اساسی ایفا کنند.

وی با اشاره به عملکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در ماه های اخیر گفت : برگزاری نخستین المپیاد ورزش های ساحلی  و همایش های پیاده روی محلات از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری  بر ایجاد تحول در محلات شهربندرعباس متمرکز شده است و این هدف باعث تاثیر گذاری در محلات ما و اجتماع خواهد شد.

نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و هیئت  ورزش های همگانی گفت : با بیان اینکه ورزش می تواند ابتلا به بیماری ها و اعتیاد در جامعه را کاهش دهد، از ورزش به عنوان یک عامل قدرتمند پیش گیرنده یاد کرد و اظهار داشت: باید اعتبارات ورزشی و خصوصا ورزش همگانی بیشتر از قبل باشد زیرا ورزشش موثرترین عامل در ارتقای سلامت و تندرستی جامعه است .

محمد آشوری نیز  به اهمیت ورزش در ابعاد بین المللی نیز اشاره کرد و در این رابطه گفت: پرچم هرکشور در دو زمان در سایر نقاط دنیا به اهتزاز درمی آید که یکی از آنها در هنگام سفر مقامات بلندپایه و دیگری در زمان کسب موفقیت ورزشکاران ملی است.

در ادامه منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، بندرخمیر و ابوموسی  در مجلس شورای اسلامی  با تقدیر از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، از ورزش به عنوان یک صنعت سودآور یاد کرد و با بیان اینکه پرداختن به این حوزه هزینه های درمانی جامعه و انحرافات و آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد، افزود: بنابراین باید به سمت تقویت و توجه بیشتر به ورزش بویژه در بعد همگانی بپردازیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم در مجلس روزهای مهمی را در بحث پرداختن به بودجه استان ها سپری می کنند افزود : انشاالله که با درایت نمایندگان و مسئولین بتوانیم بهترین بودجه را به استان اختصاص بدهیم تا بتوانیم در ابتدای سال جدید اقدامات سازنده ای برای آبادانی و رفاه حافظان خلیج فارس انجام دهیم .

IMG_0003 IMG_0006 IMG_0012 IMG_0031 IMG_0049 IMG_0087 IMG_0101 IMG_0137 IMG_0143 IMG_0159 IMG_0217 IMG_9845 IMG_9887 IMG_9913 IMG_9945 IMG_9973