آغاز دومین روز از جشنواره صبحانه هرمزگانی در بندرعباس + گزارش تصویری

 IMG_2927 IMG_2961 IMG_2980 IMG_2982 IMG_3015 IMG_3017 IMG_3021 IMG_3072 IMG_3084 IMG_3093 IMG_3112 IMG_3139 IMG_3146 IMG_3162 IMG_3174 IMG_3180 IMG_3194 IMG_3206 IMG_3243IMG_3221

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، در این جشنواره که با حمایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار شد، با برنامه‌ریزی موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی به نفع این موسسه غذاهای گنجانده شده در این جشنواره ارائه شد. این در حالیست که در این بین بیش از ۲۰ نوع صبحانه محلی و مرسوم مورد استفاده در مرکز هرمزگان در محل برگزاری همایش طبخ و به متقاضیان ارائه شد که در پایان نیز توسط تیم داوری به نفرات برتر جوائزی به رسم یادبود اهدا شد.

دومین  روز از این جشنواره با حضور شهردار بندرعباس ، شهروندان و دست‌اندکاران برنامه رادیویی جوان ایرانی سلام در پارک غدیر بندرعباس برگزار شد . عباس امینی زاده شهردار بندرعباس که در این جشنواره حضور داشت ، با اشاره به فعالیت ها و برنامه زیرساختی در شهر بندرعباس گفت : امروز  توانسته ایم با بکار گیری از  نیروهای متخصص ، جوان و بومی در موضوعات مختلف شهری فعالیت های  گسترده و مناسبی را انجام دهیم .

وی با اشاره به پژوهش های انجام شده در حوزه های مختلف گردشگری گفت : شهر بندرعباس در سال گذشته در موضوع جذب گردشگر از استان های پیشرو کشور  بود که این امر با توجه به وجود ذخایر طبیعی ، جغرافیایی و تجاری مطمئنا در سال جدید دو برایر خواهد شد و این  موضوع وظیفه ما را دو چندان کرده که بتوانیم با بهترین کارایی و خدمات رضایت شهروندان و گردشگران را جلب کنیم .

امینی زاده با اشاره به پتانسیل بالای گردشگری آبی  در شهر بندرعباس در تمام فصول سال گفت : شهرداری با برنامه ریزی های انجام شده جهت رضایت  بازدیدکنندگان طرح های مختلفی را طراحی کرده که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری برنامه هایی از قبیل اسکله تفریحی ، گسترش ورزش های آبی ، گردش های آبی رابه مرحله اجرا در بیاوریم .

در ادامه مهدی جهانبخش مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های  این سازمان در بعد ورزش گفت : خوشبختانه با توجه به سیاست های شهردار محترم و حمایت های وی واعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس برنامه های فاخری در سطح شهر پیش بینی شده است که امید است این برنامه ها در فصول مختلف سال با بهترین شرایط خدمت شهروندان ارائه شود .

جهانبخش در ادامه با اشاره به  فرهنگ‌سازی و ایجاد فضای شادی و نشاط برای شهروندان، گفت: از آنجایی که شهر بندرعباس از نظر جمعیتی شهری جوان و پویا به شمار می‌رود، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز برنامه‌های خود را معطوف به این قشر کرده و حتی در برگزاری برنامه‌های مخلتف خود امور مخلتف از طراحی تا اجرا به جوانان سپرده است.

وی با بیان اینکه در طول ماه چند برنامه با عناوین مخلتف در شهر برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این راه اولویت و تمرکز به روی قشر جوان است تا بتوان نقش خود را در تقویت اوقات فراغت و غنی‌سازی اوقات پررنگ‌تر کنیم.

این مسئول پیرامون جشنواره صبحانه هرمزگانی نیز افزود: به دلیل تنوع غذایی هرمزگان و شهر بندرعباس به ویژه در وعده صبحانه، جا داشت برای معرفی هر چه بیشتر وعده‌های صبحانه بومی سنتی، پیش‌تر از اینها این جشنواره برگزار می‌شد تا از این طریق زمینه آشنایی بیشتر مردم و قشر جوان با این عناوین غذایی فراهم شود.

وی ادامه داد: امروز سالم بودن و غنی بودن وعده‌های غذایی و در کل امنیت غذایی نقشی عمده در توسعه جوامع و نیروی انسانی دارد که از همین رو دستگاه‌های مربوطه و حتی فرهنگی باید به این مقوله توجهی ویژه معطوف داشته باشند .