شهرداری بدون بخش فرهنگی می لنگد

IMG_0934

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان این مطلب افزود : سازمان فرهنگی یکی از سازمان های مهم و راهبردی در شهرداری  هاست و نیاز یه حمایت جدی و همه جانبه دارد .

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در دیدار با مدیران سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت : شهر بندرعباس به عنوان کتابی بزرگ در اختیار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس  است و تشکیل اتاق فکر برای خوانش این کتاب بزرگ ضروری است .

وی با مثبت توصیف کردن کارکرد  سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، تشکیل  اتاق فکر را در این سازمان حائز اهمیت دانست و اظهار داشت حضور صاحب نظران و صاحبان اندیشه در این اتاق فکر جزء ضروریات است و بررسی مسائل و مشکلات شهردر این اتاق فکر و اندیشه سامان یابد .

IMG_0965

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان توجه به مسائل خانواده را یکی دگر از موارد مهم برای کار و پژوهش از سوی دستندرکاران دانست و تصریح کرد مبحث ازدواج و طلاق جزء مباحث مهم امروز ماست و چالش های پیش روی کانون خانواده باید با روشهای علمی و فرهنگی مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.

آیت الله نعیم آبادی در ادامه توجه به فرهنک مطالعه ، پر کردن اوقات فراقت و موضوعات اخلاقی جامعه را مستلزم روش های نوین فرهنگی دانست و از مدیران فرهنگی خواست برای فرهنگ سازی در این زمینه ها رویکردی مدرن ، تاثیر گذار و هنرمندانه داشته باشند .

وی پرهیز از شعار زدگی ، انتخاب جملات و شعار های نامناسب و کلیشه ای را از جمله آفت های این عرصه هادانست و خاطر نشان کرد انتخاب واژگان مناسب با بار فرهنگی بالا  بسیار مفید ، جوان پسند و موثر در حوزه فرهنگ و ادب است .

امام جمعه بندرعباس از ورزش و تربیت بدنی به عنوان دیگر ملزومات شهر اسلامی ایرانی همراه با شهروند پویا یاد کرد و گفت : پرداختن به ورزش هم پا با پرداختن به فرهنگ به عنوان خوراک روح و جسم مایه توسعه همه جانبه شهری است و مدیران شهری باید به این دو مقوله اهمیت ویژه بدهند.

در این دیدار محمد مهدی جهانبخش مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس با قدردانی از حمایت و پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ، این حمایت هارا مایه ی دلگرمی و توان بیشتر برای مدیران شهرداری و سازمان فرهنگی توصیف کرد و کار فرهنگی را کاری ظریف ، هدفمند و تاثیر گذار خواند ، و همچنین گزارشی از آخرین فعالیت ها و دست آورد های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس را ارائه کرد و در پایان به پاس تلاش های مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، لوح سپاس از سوی امام جمعه بندرعباس به وی داده شد.

IMG_0972 IMG_0984