دومین دوره مسابقه جهله کشی و کندر کشی در محله پشت شهر برگزار شد.

دومین دوره مسابقه جهله کشی و کندر کشی با استقبال پر شور مردم در محله پشت شهر در روز پیروی انقلاب اسلامی ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده شهردار بندرعباس با تبریک یوم الله ۲۲ بهمن و تشکر وقدر دانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا افزود: محله پشت شهر از محلات خوب و با غیرت ملی بسیار بالا است . اگر بخواهیم یکی از محلات اثر گذار در اول انقلاب را نام ببریم قطعا یکی از اصلی ترین محلات، محله پشت شهر است .وی با تشکر از برگزاری چنین مسابقه خوب و پر شور و نشاطی خواستار برگزاری بیشتر چنین مسابقات بومی و محلی شد.

محمد مهدی جهانبخش مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در حاشیه این مسابقه با تبریک به مناسبت حماسه آفرینی و حضور پر شور مردم در راه پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و تشکر از مردان و زنانی که تحت هر شرایطی پای انقلاب، نظام و خون شهیدان ایستاده اند گفت: وظیفه ما رساندن خدمات صحیح به این مردم همیشه در صحنه است. قطعا هدف ما ایجاد نشاط جمعی و پرکردن اوقات فراغت با رویکرد محله محوری در سطح شهر بندرعباس با توجه به پتانسیلهای موجود در محلات می باشد. مسابقه جهله کشی و کندر کشی یک مسابقه بومی محلی به شمار می رود که ظرفیت آن در محلات قدیمی بندرعباس از جمله پشت شهر پر شور و نشاط وجود دارد. با توجه به استقبال بی نظیر مردم این منطقه قطعا بر آن خواهیم شد که برنامه ریزی جهت تداوم بازی های بومی محلی را داشته باشیم. برنامه های فرهنگی، ورزشی و تفریحی از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در طول سال با توجه به شرایط آب و هوایی و به مناسبت های مختلف در محلات شهر اجرا می شود.

ضیایی هیئت امناء مسجد صاحب الزمان (عج) پشت شهر در خصوص برگزاری با شکوه دومین دوره مسابقات کندر کشی و جهله کشی در محله پشت شهر افزود: ما در این مسابقه سه هدف را دنبال می کردیم اول برای شادی و خوشحالی مردم شهر بندرعباس و محله پشت شهر در یوم الله ۲۲ بهمن. هدف دوم حفظ آئین ها وسنت های اجداد و نیاکان ما که خانم ها با جهله و کوزه و مردها هم به وسیله کندر و حلب آب را با مشقت بسیار برای مصرف روزانه از برکه ها و چاههای اطراف به این محله می آورند. وی افزود: هدف سوم نشان دادن فرهنگ صرف جویی آب به نسل جوان است و استان هرمزگان چند سال است که در خشکسالی قرار گرفته است و ما باید آب را مدیریت کنیم. وی در پایان از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس که توجه ویژه ای به محلات شهر بندرعباس دارند تشکر و قدر دانی نمود.

این مسابقه در دو بخش جهله کشی (بانوان) و کندر کشی (آقایان) برگزار گردید که در انتها به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا گردید.

IMG_5915 IMG_6132 IMG_6174 IMG_6288 IMG_6300 IMG_6333 IMG_6450 IMG_6467 IMG_6524 IMG_6647 IMG_6687 IMG_6708 IMG_6724