دومین دوره المپیاد ورزش های ساحلی خلیج فارس به کار خود پایان داد

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، دومین دوره المپیاد ورزش های ساحلی خلیج فارس با برگزاری مراسم اختتامیه و شناخت نفرات برتر به پایان رسید.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در مراسم اختتامیه این مسابقات گفت: محمد مهدی جهانبخش افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهر بندرعباس و قرارگیری آن در نوار ساحلی خلیج‌فارس، باید از این موقعیت و موهبت الهی به بهترین شکل بهره برد که یکی از آن‌ها بها دادن به ورزش‌های ساحلی است.

وی اظهار کرد: برگزاری این المپیاد در دومین دوره اقدامی است در جهت حرکت‌های بزرگ که بی‌شک سبب تزریق انگیزه و روحیه شاداب در جامعه و ایجاد شرایطی مناسب در جهت پرورش استعدادهاست.

جهانبخش تصریح کرد: با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های شهر بندرعباس و قرارگیری آن در نوار ساحلی خلیج‌فارس، افزود: باید از این موقعیت و موهبت الهی به بهترین شکل بهره برد که یکی از آن‌ها بها دادن به ورزش‌های ساحلی است که به‌طور ویژه مورد توجه شهرداری بندرعباس است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس با اشاره به این‌که در برگزاری این المپیاد هیات‌های ورزشی به‌عنوان بازوان سازمان حضور داشتند، تصریح کرد: به‌طور حتم می‌بایست هیأت‌های ورزشی با ارائه نظرات و راهکارهای خود ما را در بهتر برگزارشدن المپیاد و تبدیل آن به یک المپیاد ملی و منطقه‌ای یاری کنند.

وی با بیان اینکه توسعه ورزش ساحلی به توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی منجر می شود، تصریح کرد: این المپیاد می تواند جز برنامه های شاخص روز ملی خلیج فارس باشدکه می توان با بهره گیری از فکر ها و ایده های موجود در رشته های ورزشی که امکان استفاده از ساحل و برگزاری آن را دارا می باشد با کمی سرمایه گذاری و برنامه ریزی درست بستر تبدیل شدن بندرعباس را به مرکز توسعه ورزش های ساحلی ایران فراهم کرد .

جهابنخش با اشاره به اینکه ورزش حرفه ای بدون پشتوانه به مدارج قهرمانی نمی رسد، خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گیری این المپیاد در تقویم ویژه برنامه های روز ملی خلیج فارس و توجه و نگاه ویژه مسئولین به ورزش های ساحلی می توان با همت و تلاش همه جانبه تمام دستگاه های درگیر این المپیاد را در پهنه ی وسیع تری تبدیل به یک المپیاد ملی کرد که میتواند به رشد و ارتقاء ورزش حرفه ای استان و شهر بندرعباس کمک شایانی کند . مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه ورزش بندرعباس سرشار از استعدادهایی است که نیازمند کمی حمایت است، خاطرنشان کرد: امیدوارم با اجرای طرح های مناسب در آینده ورزشی بندرعباس و کشف استعداد های برتر از دل همین مسابقات، آغازی مناسب برای تحولی شگرف در سطح ورزش استان و کشور عزیزمان باشیم . جهانبخش ادامه داد: هرمزگان با قدمت چندین ساله خود در ورزش‌های ساحلی و موفقیت‌های پی‌درپی آن از جمله حضور بازیکن هرمزگانی در تیم‌های ملی ساحلی، همگی نشان از وجود پتانسیل و ظرفیت در بین ورزشکاران ساحلی در این استان است که نیاز به توجه و برنامه‌ریزی دقیق دارد.

وی اذعان کرد: با توجه به وجود ساحل ، این نعمت بی کران الهی درشهر بندرعباس و وجود استعداد های بی شمار و درخشان در حوزه ورزش های ساحلی ، توسعه و پیشرفت ورزش های ساحلی از رئوس برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس است که باید با برنامه ریزی صحیح و اجرای هدفمند بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

جهانبخش با بیان اینکه تیم‌های ورزشی ساحلی بندرعباس، حرف‌های زیادی برای گفتن در کشور دارند اضافه کرد: پتانسیل و ظرفیت‌های فراوان ورزشکاران بندرعباسی در رشته‌های گوناگون ساحلی از مهمترین دلایل برگزاری این المپیاد است که با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران ما در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و دیگر دستگاه‌های ذ‌یربط توانستیم این المپیاد مهیج و جذاب را برای دومین سال پی‌در‌پی برگزار نمائیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد دوره آتی این مسابقات به صورت استانی برگزار و در سال های آتی برای کشوری شدن و بین المللی برگزار کردن آن برنامه ریزی مناسبی با حمایت تمامی مسئولان استان هرمزگان صورت بگیرد. لازم به ذکر است، در مراسم اختتامیه این مسابقات فریدون الهامی(مشاور ورزشی استاندار هرمزگان)، خادمی(معاون اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان) و سایر مسئولان شهرتسانی حضور داشتند.