مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس تأکید کرد: تنها راه برون رفت جوامع از مشکلات اخلاقی و اجتماعی، تأمل و تدبر در قرآن است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس تنها راه برون رفت جوامع از مشکلات اخلاقی و اجتماعی را تأمل و تدبر در قرآن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، خانم معظمی گوردزی در نشست با معاون اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و مسئول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، تامل و تدبر در آیات قرآن را تنها راه برون رفت از مشکلات اخلاقی و اجتماعی جوامع بشری دانست و عنوان کرد: قرآن کریم، کتاب هدایتی است که از سوی خداوند برای بشر نازل شده است، کتابی که بنا به ظرف وجودی افراد گاهی موجب شفا و رحمت و گاهی موجب خسران و خسارت است.

وی ادامه داد: بارش باران آیات قرآنی برای افرادی که در ظرف وجودیشان ایمان است، موجب شفا و رحمت می‌گردد ولی کسانی که ظرف وجودی‌شان ظلم و جهل و تاریکی است، نازل شدن قرآن برای آنها جز خسران و خسارت نیست.

معظمی گودرزی تصریح کرد: تلاوت قرآن کریم که از توصیه‌های اکید پیامبر‌(ص) و اهل بیت‌(ع) است همان طور که می‌تواند موجب سعادت و تضمین کننده بهشت ابدی برای انسان باشد از سوی دیگر می‌تواند موجب عقاب الهی شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ادامه داد: ثروت و فقر، عامل جهنم رفتن بسیاری از انسان‌ها می‌شود؛ چون نحوه تعامل و برخورد با آن را نمی‌دانند و از سوی دیگر درجات بهشت بسیاری از انسان‌ها را نیز، همین فقر یا ثروت فراهم می‌کند زیرا این دسته از انسان‌ها به درستی با آن برخورد کرده و درجات مختلف بهشت را به چنگ آورده‌اند.

وی افزود: اینکه انسان‌ها با پدیده‌های مختلف در دنیا چگونه برخورد می‌کنند، مهم‌ترین عامل سعادت یا شقاوت آنها است؛ کسانی که پدیده‌های اطراف را به خوبی درک می‌کنند، می‌توانند در راه سعادت گام‌های محکمی بردارند.

معظمی گوردزی با بیان اینکه امروز در تمامی حوزه‌های دانش، ارزش و بینش باید متناسب با هم و همزمان رشد کند، اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه قرآنی از موضوعات مهمی است که پرداختن به آن می تواند در استفاده از نکات قرآنی در مسیر زندگی گام مهمی باشد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در پایان توجه به حضور قشر دانشگاهیان و دانش آموزان در این نمایشگاه را امری ضروری دانست و خواستار برنامه ریزی مناسب برای حضور این دو قشر در این نمایشگاه شد.

در ادامه این نشست معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با تقدیر از استقبال سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در همکاری جهت هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه قرآن کریم، گفت: امروزه به این به این نکته توجه شود که پرداختن به قرآن تنها راه برطرف کردن مشکلات و معضلات اجتماعی است.

انوشیروان پیشدار با بیان اینکه دستگاه فرهنگ و هنر استان با اولویت قرار دادن فعالیت های قرآنی در جهت توسعه فرهنگی جامعه قدم برداشته است، افزود: امیدواریم با برگزاری هر چه بهتر اینچنین نمایشگاه و همایشهایی با محوریت قرار دادن قرآن کریم بتوانیم جامعه علم محور همراه با گام نهادن در مسیر قرآنی داشته باشیم.

در ادامه مسئول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه نهمین نمایشگاه قرآن کریم از ۱۹ تا ۲۴ دی ماه در بوستان خلیج فارس بندرعباس برگزار می شود، اضافه کرد: برگزاری باشک.ه این نمایشگاه در گرو همکاری مناسب تمامی ارگان ها می باشد که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در تحقق این موضوع از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

فرشاد محمدی اضافه کرد: این نمایشگاه در قالب ۷۰ غرفه با موضوعات فروش نرم افزار، نماز، شهدا، حجاب و عفاف، خانواده و پخش زنده رادیویی به صورت ۴ ارتباط زنده در هروز با شبکه های رادیویی ایران، معارف، قرآن و خلیج فارس می باشد.