مراسم بزرگداشت مقام امام حسین (ع) و نشست صمیمی فعالان قرآنی شیعه و اهل سنت بندرعباس برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ، مراسم بزرگداشت مقام امام حسین (ع) و نشست صمیمی فعالان قرآنی شیعه و اهل سنت بندرعباس با حضور سردار ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع)  ، شیخ قتالی امام جمعه اهل تسنن بندرعباس ، کیانوش جهانبخش عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس و محمد مهدی جهانبخش مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در مسجد  تاریخی گله داری شهر بندرعباس برگزار شد .

در ابتدای این مراسم  باشکوه که با همکاری  سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس برگزار شد قتالی امام جمعه اهل تسنن بندرعباس عنوان کرد : شهادت امام حسین (ع)به جهانیان نشان داد اگر کسی الگوی او امام حسین باشد حتی اگر تمام اهل و ایالش نیز از دست بده ولی هرگز تن به ذلت نخواهد داد.

قتالی درادامه سخنان خود به قرآن کریم که عامل وحدت امت اسلام است اشاره کرد و گفت: اگر امت اسلامی به توصیه هایی که در قرآن گریم در مورد وحدت شده است عمل کنند هرگز این اختلافات و نزاع هایی که است به وجود نمی آمد.

امام جمعه اهل تسنن بندر عباس خاطر نشان کرد:خوشبختانه در ایران اسلامی ما به خصوص در استان هرمزگان سنی و شیعه در کنار هم و بدون هیچ گونه اختلافی در حال زندگی هستند که نمونه بارز آن در شهر بندر عباس است.

وی گفت:اقتدار ایران اسلامی درجهان نیز به خاطر رهنمود هایی رهبر معظم انقلاب وهمدلی و وحدت تمام قومیتهای شیعه و سنی است.

امام جمعه اهل تسنن بندر عباس در پایان سخنان خود گفت:دشمنان هرگز این وحدتی که در کشور ما است را تحمل نخواهند کرد و با هر وسیله و ترفندی که باشد به دنبال آن هستند که در کشور ما اختلاف و آشوب ایجاد کنند .و مردم ما دراین برهه از زمان باید با بصیرت بیشتر در مقابل ترفند های دشمنان ایستادگی کنند.

در ادامه فرمانده سپاه امام سجاد(ع)نیز گفت:دیگر در ایران اسلامی تفاوتی بین شیعه و سنی و مذاهب دیگروجود ندارد.

سردار ترابی اظهار داشت:دشمن خیلی تلاش کرد تا از زمان پیروزی انقلاب و تا آلان بین مذاهب در کشور ما اختلاف ایجاد کند اما با تدابیر آن زمان امام راحل(ره)و در حال حاضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)هرکز به هدف خود نخواهد رسید.

وی گفت:اگر روزی دشمن بخواهد به این کشود دست درازی کند همه مذاهب در کشور ما در کنار هم دست متجاوز را قطع خواهند کرد و این را در جنگ ۸سال دفاع مقدس نشان دادند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) خاطر نشان کرد:دشمنان با تشکیل گروهایی مثل داعش به اسم اسلام در پی ضربه زدن به اسلام در جهان هستند.

وی در پایان سخنان خود گفت:هر کس در ایران اسلامی به ولایت و قانون جمهوری اسلامی اعتقاد داشته باشد هرگز تن به ذلت نخواهد داد و تا آخرین قطره خون خود از ارزشهای اسلامی دفاع خواهد کرد.

در پایان این مراسم از پیشکسوتان و فعالان قرآنی اهل تسنن و شیعه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

IMG_1948

IMG_2006 IMG_2026 IMG_2034 IMG_2038 IMG_2054 IMG_2062 IMG_2000 IMG_1991 IMG_1987 IMG_1985 IMG_1973 IMG_1948 IMG_1949 IMG_1951 IMG_1955 IMG_1957 IMG_1969IMG_1949