شورای اجتماعی محلات بندرعباس، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس و معاونت خدمات شهری بندرعباس، شورای اجتماعی محلات جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازسنجی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: با هم‌اندیشی‌ می‌توان راهکارهای مناسبی را برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات به اجرا گذاشت.

محمدمهدی جهانبخش افزود: شورای اجتماعی محلات با حضور متولیان این امر در هر سه منطقه شهری بندرعباس تشکیل‌شده است و در ۲ محله نیز این طرح به‌صورت پایلوت برای انجام پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در حال صورت گرفتن است.

وی ادامه داد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان نیز در این زمینه دغدغه مند است و با در اختیار قرار دادن ظرفیت مشاوران و وکلا در این زمینه همکاری دارد.

جهانبخش تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس همواره با در نظر گرفتن نیاز شهروندان و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص در مجموعه خود پیشرو در برنامه‌های پیشگیرانه با رویکردهای اجتماعی است که وجود این برنامه‌های تأثیرگذار یک ضرورت بسیار مهم برای شهر محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این نشست بیان کرد: حلقه مفقوده ما عدم ارتباط است و کارهای انجام‌شده تا کنون ایده آل و مطلوب نیستند ولی می‌توان با چنین امکاناتی کارهای فرهنگی و اجتماعی بیشتری را صورت دهیم.

حجت‌الاسلام عامری ابراز کرد: چندین دستگاه در بندرعباس به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند ولی مشکلات حل نمی‌شود و به دید من نبود مدیریت واحد دلیل این مشکل است و با به وجود آوردن مدیریت واحد می‌توان به حل مشکلات موجود پرداخت.

وی در پایان گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهر بندرعباس است و امیدواریم حول محورهای تعیین‌شده امور را پیش ببرد.

در ادامه رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: کارهای بسیار خوبی در زمینه‌های اجتماعی محلات مختلف بندرعباس انجام‌شده و شورای اجتماعی محلات با تحقیقات در این زمینه تشکیل‌شده‌اند.

مجید عسکری زاده اضافه کرد: بندرعباس ظرفیت‌های مختلفی دارد و فرهنگ‌های مختلفی را در خود جای‌داده است که شورای اجتماعی محلات به معتمدین محلی هویت می‌بخشد که با استفاده از ظرفیت‌ها اقدامات خوبی را می‌توانیم صورت دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس نیز ابراز کرد: نام‌گذاری سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری هدفی را دارند و به ۲ موضوع اقتصاد و فرهنگ تأکیددارند.

اسماعیل موحدی نژاد خاطرنشان کرد: به کمک شورای اجتماعی محلات می‌توانیم ارتباط خود با محلات را تقویت کنیم و در این زمینه اقدامات مؤثری را صورت دهیم.

وی افزود: بیشترین هزینه در شهرداری بندرعباس در خصوص جمع‌آوری زباله صورت می‌گیرد و اگر همکاری شهروندان در این زمینه نباشد خدمات به‌خوبی نیز صورت نمی‌گیرد.

موحدی نژاد گفت: امکاناتی در محلات وجود دارند که نگهداری و بازسازی آن‌ها هزینه‌برتر از ساخت آن‌ها می هستند و اگر مدیریت جامعی را به وجود آوریم می‌توانیم در حفاظت از آن‌ها نیز موفق‌تر واقع شویم.

IMG_6703 IMG_6713 IMG_6672 IMG_6683 IMG_6698