سه‌شنبه‌های شهروندی در دبستان قدس برگزار شد

به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، سه‌شنبه‌های شهروندی را با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس در دبستان دخترانه قدس برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نیازمند بسترسازی فرهنگی و اجتماعی است و همه اقشار جامعه باید در برابر این تهدیدات آگاه و هوشیار باشند.

محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: در جهت آشنایی دانش آموزان با عوارض آسیب‌های اجتماعی، این سازمان با برگزاری جشنواره فرهنگ شهروندی هر سه‌شنبه در مدارس اقدام به فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه کرده است.

وی افزود: جشنواره فرهنگ شهروندی مدارس در آذر ماه امسال با موضوع نظافت شهری، اخلاق و مهرورزی، روابط اجتماعی و خوش‌رفتاری توسط سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس به آموزش دانش آموزان می‌پردازد و مسئولین سازمان مدیریت پسماند نیز با حضور در این برنامه به آموزش‌های لازم در خصوص پسماند و تفکیک زباله به دانش آموزان پرداختند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: این جشنواره همچنین به آموزش دانش آموزان در زمینه‌های ورزش شهروندی می‌پردازد که در این زمینه این سازمان ضمن آموزش ورزش‌های مختلف به دانش آموزان با اهدا بسته‌هایی شامل وسایل ورزشی و بروشورهایی حاوی پیام‌های ورزش شهروندی به آموزش دانش آموزان در زمینه‌های ورزشی و با برگزاری مسابقات ورزشی به ترویج امور مشارکتی و رقابتی دانش آموزان پرداخت.

وی گفت: فرهنگ شهروندی نظافت شهری، اخلاق و مهرورزی، روابط اجتماعی و خوش‌رفتاری از موضوعات مهم برگزاری این طرح است که این طرح در دبستان دخترانه قدس در کوی ملت بندرعباس برگزار شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این مراسم گفت: اینکه اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس برای حضور در مدارس واقع در محلات حاشیه‌ای شهر بندرعباس امید را در انسان‌ها زنده می‌کند و از این سازمان به دلیل این حرکت شایسته تشکر می‌کنم.

فیصل دانش تصریح کرد: این عمل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در نظر شاید ساده باشد اما برای کودکان بسیار تأثیرگذار و سازنده خواهد بود.

وی عنوان کرد: شکل‌گیری شخصیت از سنین کودکی آغاز می‌شود و اینکه در این سنین چه آموزشی را به کودکان دهیم بسیار مهم و تأثیرگذار است.

همچنین در این برنامه رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیان کرد: آموزش از پایه می‌تواند تأثیر به سزایی در جامعه داشته باشد و برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه مدارس می‌توانند بهترین پایگاه‌ها هستند.

مجید عسکری زاده تصریح کرد: اینکه دانش آموزان مسائل مربوط به نحوه دفع زباله را بدانند و از کودکی الگوهای صحیح رفتاری در خصوص پسماند را رعایت کنند می‌تواند باعث شود شهری پاکیزه‌تر داشته باشیم و از پسماند به‌صورت کاربردی‌تر بهره‌گیری کنیم.

وی افزود: اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با حضور در مدارس واقع در محلات حاشیه‌ای شهر بندرعباس به دنبال آموزش فرهنگ شهروندی برای آینده‌سازان کشور است جای تشکر دارد.

IMG_8181 IMG_8199 IMG_8247 IMG_8256 IMG_8273 IMG_8362 IMG_8378 IMG_8392 IMG_8434 IMG_8450 IMG_8503 IMG_8517 IMG_8525 IMG_8566 IMG_8571 IMG_8580 IMG_8135 IMG_8150 IMG_8154 IMG_8163