جشن میلاد امام حسن (ع) در محله برکه گرد بندرعباس برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: هم‌زمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) جشن میلاد آن امام همام در فرهنگسرای برکه گرد بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی بیان کرد: امام حسن مجتبی (ع) تندیس زنده‏ اخلاق بود و با همه‏ مظلومیتش در برابر تباهی جبهه گرفت و به حقیقت اصالت ‏بخشید و مشعل‌دار گمراهان شد.

وی افزود: پیشوای دوم شیعیان، نه تنها از نظر علم، تقوی، زهد و عبادت، مقامی برگزیده و ممتاز داشت، بلکه وجود گرامی آن حضرت آرام‌بخش دل‌های دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان و نقطه امید درماندگان بود.

محسنی تصریح کرد: خجسته  میلاد امام حسن مجتبی (ع)، امام برگزیده‌ای که نه تنها سائلان عصر خویش بلکه تمام در راه ماندگان تاریخ را از سخای خود به غنای هدایت رساند و دلدادگان حضرتش را میهمان ابدی طعم شیرین کرامت حسنی نمود را تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی اضافه کرد: برگزاری ویژه‌برنامه‌های اعیاد در تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌‌گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی امری بدیهی به شمار می‌رود.

این مقام مسئول ابراز کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در جهت ایجاد شورونشاط میان شهروندان با برگزاری سلسله جشن‌های مختلف با رویکرد محله محوری به دنبال این مهم است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا هم‌زمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) جشنی به همین مضمون سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس و شهرداری منطقه دو بندرعباس در فرهنگسرای برکه گرد برگزار می‌شود.

محسنی گفت: این جشن همراه با اجرای موسیقی، برنامه‌های طنز و مسابقات است و از عموم شهروندان بندرعباس برای حضور در این جشن دعوت به عمل می‌آید.