به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ؛ جشنهای ” علی پدر مهربان ” برگزار می شود

3-4         b

بمناسبت ولادت باسعادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) و بزرگداشت مقام پدر ، جشنهای ” علی پدر مهربان ” برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی  ورزشی شهرداری بندرعباس ، این جشنها در آستانه ۱۳ رجب و در مکانهای بوستان غدیر و بوستان شهید کاشانی (پارک سنگی ) در روزهای ۲۲ و ۲۳ ماه جاری برگزار خواهد شد .

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت : به مناسبت میلاد امیرالمؤمنین علی (ع)، جشن بزرگ میلاد این امام همام با برنامه های متنوع و شاد در شهر بندرعباس برگزار می شود.

وی در ادامه به معرفی شخصیت حضرت علی پرداخت و اظهارداشت: آن امام بزرگوار،از شیعیان و پیروان خود خواسته است تا با پرهیزگاری، تلاش و پاکدامنی و استوار و محکم در راه خدا ایستادن به مکتب و آرمان اسلام کمک نمایند.

معظمی گودرزی با تاکید بر لزوم الگو گیری از زندگی ائمه(ع) در دوران حاضر، افزود: امام علی (ع) الگوی برجسته اخلاقی و رفتاری برای پدران است و اگر پدران جامعه اسلامی نهج البلاغه را مطالعه و به آن عمل کنند روش تربیت اسلامی فرزندان و سعادت فرزندانشان را فراهم کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به ایام البیض و اعتکاف اظهار داشت : پیام اعتکاف، به یاد خدا زیستن است. اعتکاف گشت و گذار در کوچه پس کوچه های درون و گشتن در دنیای تو در توی دل و شناختن خود و مجاهده با نفس می باشد. روزهای اعتکاف، روزهای انس با پروردگار و بریدن از غیر و پیوستن به یار است.

 وی فواید اعتکاف برای نسل جوان را ایجاد زمینه مناسب برای اندیشه، تفکر و خردورزی، فراهم شدن زمینه توبه وبازگشت به سوی خداوند، فراهم شدن فرصت ویژه برای نیایش و عبادت و ایجاد شدن فرصت مناسب برای محاسبه ی نفس عنوان کرد .

وی در پایان در خصوص اهمیت اعتکاف بیان داشت :اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت‏ به امت اسلامى است.

شایان ذکر است ؛این جشنها از ساعت ۲۰ در مکانهای بوستان غدیر زیر پرچم وکمربندی انتهای خیابان شهید عوض پور بوستان کاشانی برگزار می شود .